jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۱۳۰ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۴

پاندمیک ویروس کرونا باعث شده تا بیش از یک میلیارد و 500 میلیون دانش آموز این روزها نتوانند به مدرسه بروند هر چند مدارس یکی پس از دیگری در کشورهای مختلف در حال بازگشایی مجدد هستند.

به گزارش جام جم آنلاین ، بر اساس گزارش سازمان ملل آموزش آنلاین باعث شده این روزها میزان آزار و اذیت های سایبری بالا برود.

نتیجه یک تحقیقات کوتاه نشان داده آموزش های آنلاین در ایالات متحده آمریکا آمار آزار و اذیت اینترنتی را بالا برده است. هم اکنون از هر 10 زن در آمریکا 2 زن در فضای مجازی مورد حمله و توهین جنسی قرار می گیرد.

در جریان آموزش های آنلاین در آمریکا حقیقت تکان دهنده تری هم کشف شده است. از هر دو زن، به یکی عکس های نامناسب و غیراخلاقی ارسال شده است.

سازمان ملل نتایج دیگری را هم نشان داده است. بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی این سازمان 70 درصد کادر درمان مقابله با کرونا در کل دنیا زنان هستند اما 11 درصد از این زنان کمتر از مردان همپایه و همکار خود دستمزد میگیرند.

ادامه تحقیقات سازمان ملل حاکی از آن است که 50 درصد جمعیت دنیا هنوز به اینترنت دسترسی ندارند. در برخی از نقاط جهان همانند آفریقا و یا افغانستان 70 درصد از زنان به وسایل هوشمند الکترونیکی از جمله موبایل هیچگونه دسترسی ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش