jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۶۴۶۵۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۲

اگر بحران کرونا وجود نداشت مهاجم بارسلونا می توانست مانند سال های گذشته در سه ماه پایانی فصل بدرخشد و برای تیمش گلزنی کند.

به گزارش جام جم آنلاین ، ایسنا نوشت: هنوز تاریخ مشخصی برای بازگشت فوتبال در اروپا وجود ندارد. این در حالی است که لالیگای اسپانیا قصد دارد مسابقات را از ششم، هفتم ژوئن (اواسط خرداد) از سر بگیرد. اگر این اتفاق رخ داد و زمانی که سازمان بهداشت تضمین کرد شیوع وجود ندارد می توان دوباره از تماشای بازی لیونل مسی و دیگر بازیکنان لذت برد. 

چه فوتبال از سر گرفته شود چه نشود به نظر نمی رسد در ماه های آوریل و می (اواسط فروردین تا اواسط خرداد) در اسپانیا مسابقاتی برگزار شود.  از سیزدهم مارس (۲۳ اسفند) دیگر رقابتی در این کشور اروپایی برگزار نشد. مسی همیشه در ماه های پایانی لالیگا می درخشد. تعداد گل های ستاره بارسلونا در یک دهه اخیر در این دوره به ۱۳۹ می رسد. میانگین گل های بازیکن آرژانتینی از سیزدهم مارس تا ژوئن به ۱۴ گل می رسد. یعنی هر شش روز یک گل به ثمر می رساند. این آمار اهمیت مسی را در روزهای تعیین کننده فصل نشان می دهد.

 کاپیتان بارسا ۲۶.۱۸ درصد گلهایش را در آن زمان ذکر شده به ثمر رسانده است. از ۵۳۱ گلی که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ وارد دروازه حریفان کرده است ۱۳۹ گل متعلق به این دو ماه و نیم است. این بازیکن میانگین ۵۳.۱ گل در هر سال را به نام خود ثبت کرده است.

مسی از سیزدهم مارس تا ژوئن سال گذشته توانست ۱۷ بار گلزنی کند. او یک سال قبل از آن ۱۳ گل به ثمر  رساند و در سال ۲۰۱۷ توانست ۱۵ گل به ثمر برساند و این آمار در سال ۲۰۱۶ تنها پنج گل بود. با این حال یک سال پیش از آن ۱۷ بار دروازه حریفان را باز کرده بود و در سال ۲۰۱۴ این آمار به ۱۳ رسید. آسیب دیدگی ها در سال ۲۰۱۳ روی عملکرد ستاره آرژانتینی تاثیر داشتند و این بازیکن تنها هفت گل به ثمر رساند. بهترین آمارش به سال ۲۰۱۲ برمی گردد که توانست ۲۳ بار گلزنی کند. او هشت گل در سال ۲۰۱۱ و ۲۱ گل در سال ۲۰۱۰ به ثمر رساند. 

فوتبال اسپانیا به شدت از بحران کووید ۱۹ خسارت دیده است. اگر فوتبال از سر گرفته نشود کرونا می تواند ۱۴ گل را از مسی بدزدد. اگر بازی های باقی مانده برگزار شوند ستاره آرژانتینی فرصت دارد در تابستان برای تیمش گلزنی کند و دوباره یک آمار خوب را به ثبت برساند. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر