jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۶۹۷ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۸

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا پروژه استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدویی و خط دروازه در لیگ برتر متوقف شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، ایسنا نوشت:شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان از جمله ایران باعث تعطیلی فوتبال و تمام فعالیت‌های مرتبط به آن شده است و احتمال زیادی وجود دارد تا فیقا این تصمیم را بگیرد که ادامه لیگ‌ها را متوقف کند و طبق الگوریتم خاصی قهرمان را مشخص کند.

این تعطیلی فعالیت‌های ورزشی به جز خسارت مالی، یک زیان دیگر برای فوتبال ایران خواهد داشت و آن هم تاخیر بیش‌تر در ورود تکنولوژی کمک داور ویدیویی به لیگ برتر است. اتفاقی که به گفته مسوولان پیشین و فعلی قرار بود برای لیگ بیستم رخ دهد اما تعطیلی فوتبال و فعالیت‌های مرتبط با آن، استفاده از VAR در فصل بعد لیگ برتر را در هاله‌ای از ابهام قرار داده و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که لیگ بیستم نیز همانند لیگ‌های سال قبل از وجود این تکنولوژی محروم باشد.

تعطیلی کلاس‌های آموزشی مرتبط با VAR در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا، عقب افتادن پروژه به روزرسانی و ترمیم استادیوم‌ها، لغو برنامه‌های کمیته داوران برای استفاده از این تکنولوژی از جمله دلایلی است که باعث می‌شود داوری ایران در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ باز هم بدون VAR و تکنولوژی خط دروازه باشد تا چالش‌های زیادی در خصوص اشتباهات داوری در فصل بعدی وجود داشته باشد.

علیرضا سهرابی، رییس دپارتمان داوری در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، جلسات مربوط به کمیته داوران در خصوص پیگیری مسائل مربوط به VAR متوقف شده است و با کاهش ویروس و اعلام رسمی صدور مجوز برگزاری جلسات، صحبت و پیگیری‌های لازم برای ورود ابن تکنولوژی صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر