jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۹۸ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۵

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها نسبت به تردد بی‌مورد در روز سیزده بدر در جنگل‌ها و مراتع هشدار داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سازمان جنگل‌ها، سرهنگ علی عباس‌نژاد با قدردانی از همه کسانی که در عرصه بهداشت و درمان کشور و در طرح ملی مقابله با ویروس کرونا مجاهدانه تلاش می‌کنند و با آرزوی سلامتی برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس، اظهار کرد: مقابله با جرایم مرتبط با سازمان جنگل‌ها از مهم‌ترین مأموریت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی است.

وی افزود: همه ساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز، پدیده شوم زمین‌خواری نیز افزایش می‌یابد که در این راستا پلیس پیشگیری و یگان‌های حفاظت از جنگل‌ها و مراتع در سراسر کشور با پایش مستمر، کنترل، نظارت، پیگیری و ایجاد هم‌افزایی اطلاعاتی بین سایر یگان‌های حفاظت، آمادگی خود را به بالاترین سطح افزایش داده تا به پشتوانه قانون و احکام قضائی با متخلفان قاطعانه برخورد می‌کند.

این مقام انتظامی با اشاره به متفاوت بودن تردد در محیط‌های جنگلی و عرصه های طبیعی کشور نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص حاکم در جامعه و شیوع ویروس کرونا، اقدامات یگان حفاظت از جنگل‌ها نیز دو برابر شده و همکاران ما در تمامی یگان‌های حفاظت خصوصاً شمال کشور مأموریت دارند همزمان با انجام مأموریت‌های محموله در راستای کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه از ترددهای بی‌مورد به جنگل‌ها و مراتع که با هدف تفریح و سرگرمی انجام می شود، به ویژه در ایام باقی مانده از تعطیلات نوروز و نیز روز طبیعت، به طور قاطع ممانعت کنند.

عباس‌نژاد تصریح کرد: همچنان که در طول سال همه دستگاه‌ها و مردم در حفظ و حراست از منابع طبیعی با یگان‌های حفاظت همکاری می‌کنند، انتظار داریم شهروندان عزیز تا رفع کامل ویروس کرونا از هر گونه تجمع انسانی در محیط‌های اشاره شده خودداری و با خادمان خود در پلیس پیشگیری همکاری کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پایان گفت: شماره ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی در سراسر کشور آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در حوزه منابع طبیعی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر