jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۷۲۳ ۱۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۷

یک شرکت مشهور ساخت لوازم هوشمند و خانگی دستگاهی ساخته که در کمتر از سه ساعت می تواند تشخیص بدهد آیا فردی به ویروس کرونا آلوده شده یا خیر.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از dailymail، یک شرکت آلمانی موفق به ساخت یک سواب تشخیص ویروس کرونا شده است که کارایی آن 95 درصد است. سواب ها در یک دستگاه پیچیده اسکن می شوند و نیاز به آزمایشگاه را برطرف می کنند. به عبارت دیگر این دستگاه در کمتر از سه ساعت نشان می دهد که آیا فرد مبتلا به ویروس کرونا هست یا خیر. هیچ نیازی هم به این نیست که آزمایش فرد به آزمایشگاه فرستاده شود که تشخیص نهایی صادر شود. دستگاه به طور خودکار به دنبال علائم ویروس در ژنتیک یک بیمار است.

جواب آزمایش مربوط به ویروس کرونا در حالت عادی تا 48 ساعت مشخص می شود اما با این دستگاه در کمتر از سه ساعت همه چیز مشخص می شود.

هم اکنون دولت های زیادی در سراسر جهان تحت فشارند تا آزمایش های کرونای بیشتری از شهروندان خود بگیرند اما ابزار آن را به طور کامل در دست ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر