jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۳۸۳   ۰۶ دی ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۱

مقامات قزاقستان اعلام کرده‌اند که یک فروند هواپیمای خطوط هوایی «بک ایر» با حداقل ۱۰۰ سرنشین در نزدیکی شهر آلماتی در این کشور سقوط کرده است.

سقوط مرگبار هواپیما در قزاقستان

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، بنابر آخرین اخبار این حادثه تاکنون دستکم ۱۴ کشته و بیش از ۳۵ مصدوم داشته است.

مقامات قزاقستان می‌گویند که این هواپیما صبح امروز (جمعه) لحظاتی پس از پرواز از فرودگاه بین‌المللی آلماتی دچار سانحه شده و امدادگران به محل حادثه شتافته‌اند.

مقامات فرودگاه آلماتی نیز می‌گویند که این هواپیما با ۹۵ مسافر و ۵ خدمه عازم نورسلطان، پایتخت، بود. آلماتی بزرگ ترین شهر و پایتخت قبلی قزاقستان است.

بنا بر بیانیه کمیته هوانوردی قزاقستان، هواپیمای یاد شده پس از بلند شدن از باند فرودگاه، در ساعت ۷:۲۲ صبح به وقت محلی ناگهان ارتفاعش کاهش یافت و پس از عبور کردن از یک حصار بتونی به یک ساختمان دو طبقه کوبید.

به گزارش گاردین، مقامات محلی اعلام کردند که حال ۲۲ نفر از مصدومان این حادثه وخیم و علت این سانحه هوایی در دست بررسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر