jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۴۲۵۵۹ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۹

دو ویژگی مهم جلب مخاطب در روزگار ما صحنه‌آرایی جذاب و داستان‌پردازی شیرین است. اگر بر محصولات مخاطب‌پسند تاریخ سریال‌سازی خودمان یا سریال‌های عامه‌پسند رسانه‌های رقیب دقت کنیم می‌بینیم که هم در صحنه‌آرایی و هم در داستان‌پردازی قوی و زیبا کار کرده‌اند.

2 ویژگی مهم جلب مخاطب

سریال‌هایی مانند «همسران» و «خانه سبز» هم به‌لحاظ بصری زیبا و چشمنواز کار شدند و هم داستان‌های نو و تازه‌ای داشتند و همین هم باعث شد در گذر زمان، گرد تکرار بر آنها ننشیند و همچنان مخاطب داشته باشند.

الان هم اگر بخواهیم دربرابر شبکه‌های ماهواره‌ای بایستیم باید به تجربیات ارزنده خودمان رجوع کنیم. دیگر نمی‌شود با سریال‌هایی که صحنه‌آرایی عجولانه و داستان‌پردازی ابتدایی دارند تماشاگر جذب کرد. با بالا نشان دادن آمار تماشاگران هم نمی‌توانیم خودمان را فریب دهیم بلکه باید طوری عمل کنیم که حتی رسانه‌های رقیب هم ایمان بیاورند به پیشرفت ما.

درست است که مخاطبان آزادند محصولاتی که می‌پسندند را از هر رسانه‌ای که می‌خواهند ببینند و نمی‌شود آنها را مجبور کرد حتما پای محصولات تلویزیون خودمان بنشینند ولی هنر آن است که بتوانیم از پیشینه هنری تلویزیون خودمان و هنرمندان فعال در آن برای جلب توجه مخاطب استفاده کنیم.

زیبایی لوکیشن‌های سریال‌های ماندگار تلویزیونی را مورد تمرکز قرار دهید و ببینید استفاده کردن از منظره‌های بسیار زیبا و چشم‌نواز که مخاطب را بسیار جذب خود می‌کند تا چه حد می‌تواند در خلق یک محصول مانا، اثرگذار باشد.

این که داستان‌های شاد و نشاط‌بخش طراحی کنیم و لوکیشن‌های با روح و رنگ و لعاب جذاب را در سریال‌ها استفاده کنیم، قطعا موجبات ارتقای کیفی سریال را رقم می‌زند.

اینکه به‌جای محصور کردن فضای سریال‌ها به آپارتمان‌ها یا خانه‌های قمرخانمی، داستان‌هایی طراحی شود که در دل طبیعت می‌گذرد و از رودخانه و دریاچه و دار و درخت و حتی خانه‌های زیبا برای فضاسازی استفاده شود یقینا می‌تواند دامنه مخاطبان را افزایش دهد.

مهرانه مهین‌ ترابی - بازیگر / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر