jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۳۵۵۵۶ ۱۲ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۰:۱۳

دو خودرو شاسی‌بلند از شرکت مرسدس بنز و فولکس‌ واگن به عنوان ایمن‌ترین اتومبیل‌های سال شناخته شدند.

ایمن‌ترین SUVهای جهان +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، افتخارآفرینی از سوی شرکت‌های مطرح خودروسازی آلمانی هم‌چنان ادامه دارد.

موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا(IIHS) جایزه ایمن‌ترین شاسی‌بلند‌های جهان را به خودروهای Volkswagen Tiguan 2019 و Mercedes GLE-Class 2020 که به ترتیب متعلق به شرکت‌های فولکس ‌‎واگن و مرسدس‌ بنز هستند، اهدا کرد.

جایزه ایمن‌ترین شاسی‌ بلند یا SUVهای جهان +TSP نام دارد. برای تعیین برنده یا برندگان این جایزه از خودروهای کاندیدا شده آزمون‌های مختلفی گرفته می‌شود و هر اتومبیلی که شش ارزیابی سخت را با موفقیت و نمره بالا پشت سر بگذارد، برنده می‌شود.

در این آزمون فاکتورهای متفاوتی نظیر عکس‌العمل ترمز‌ها در سرعت‌های مختلف، عملکرد کیسه‌های هوا، سیستم برق خودرو و سه مورد دیگر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

خودروهای آلمانی در صدر جدول ایمن‌ترین خودروهای جهان

هر دو شاسی‌بلند شرکت‌های فولکس‌ واگن و مرسدس بنز توانستند نمره‌هایی تقریبا برابر را در آزمون موسسه IIHS بدست آورند و از همین رو به صورت مشترک جایزه +TSP را بدست آوردند.

به دلیل سنجش مواردی بسیار جزئی و دقیق در آزمون IIHS و مشکل بودن گذراندن تمامی ارزیابی‌ها، کسب جایزه ایمن‌ترین خودروی سال برای هرکدام از خودروسازان اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و می‌تواند به طور چشمگیری روی میزان فروش شاسی‌بلند یا شاسی‌بلندهای برنده تاثیر بگذارد.

این دومین بار است که خودرویی از شرکت فولکس‌واگن به عنوان اتومبیل ایمن سال انتخاب می‌شود. این موضوع می‌تواند به وضوح نشان دهنده‌ تلاش مهندسان فولکس‌واگن برای ساخت خودروهایی مطمئن و ایمن است.

کسب این جایزه از سوی شرکت‌های آلمانی با وجود غول‌های خودروسازی در آمریکا، سبب می‌شود مشتریان در هنگام خرید شاسی‌‎بلند مورد نظر خود بیش از قدرت و ظاهر به ایمنی توجه کنند.

موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا هرسال برای معرفی ایمنی‌ترین خودروهای جهان در کلاس‌های مختلف از صنایع اتومبیل‌سازی متفاوت درخواست می‌کند تا بهترین خودروهای خود را برای سنجش ایمنی آن‌ها به محل موسسه آورده و در آزمون‌ها شرکت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: