jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۵۰۴۶   ۰۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۱

سال هاست علی دایی سبیل خود را تراشیده اما هنوز هم با آن سبیل سوژه رسانه های مختلف است.

علی دایی، سبیلوی رکورد شکن!

به گزارش جام جم آنلاین ، سایت اینفو کرواسی در گزارشی به علی دایی مهاجم و سرمربی سابق ایرانی پرداخته است. به گزارش این سایت،‌ خیلی از کسانی که فوتبال را از دهه ۹۰ می‌شناسند به خوبی بازیکن سبیلویی را به یاد دارند که در خط حمله تیم ملی ایران گل‌های زیادی به ثمر رساند و رکورد گل‌های او در تیم ملی سال‌هاست که در فوتبال جهان باقی مانده است.

در این سایت به 109 گل ملی علی دایی اشاره شده و اینکه ممکن است این رکورد از سوی کریستیانو رونالدو شکسته شود. به هر حال رکورد بیشترین گل ملی هم اکنون بیش از 13 سال است که در دست علی دایی است.

در ادامه گزارش این سایت آمده است: این بازیکن در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز به عنوان مهاجم نوک برای ایران به میدان رفت، هرچند خیلی‌ها در ایران انتقاد کردند که او سنش بالا رفته و بهتر است مهاجمی جوان‌تر برای این تیم به میدان برود. دایی در عرصه مربیگری نیز علاوه بر هدایت تیم ملی فوتبال ایران، سرمربی تیم‌هایی نظیر پرسپولیس، سایپا، صبا و نفت را بر عهده داشته است. دایی عضو کمیته فوتبال فیفا، سفیر یونیسف نیز است و در ایران فعالیت پوشاک می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها