جام‌ جهانی والیبال 2019

آلبی‌ سلسته حریف ایران نشد +عکس

تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود در جام‌جهانی 2019 به مصاف آرژانتین رفت و توانست حریف خود را شکست دهد.
کد خبر: ۱۲۳۲۳۹۰
آلبی‌ سلسته حریف ایران نشد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، تیم ملی والیبال ایران در هشتمین مسابقه خود در جام‌جهانی 2019 از ساعت 5:30 به مصاف آرژانتین رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 - 27، 25 - 23، 25 - 19، 17 - 25، 10 - 15 به سود ایران خاتمه پیدا کرد. به این ترتیب چهارمین پیروزی ایران و پنجمین شکست آرژانتین در این دوره از رقابت‌ها ثبت شد.

ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، امیر غفور، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران

آرژانتینی‌ها بازی را بهتر از ایران شروع کردند و با سرویس‌های خود ایران را تحت فشار قرار دادند. در امتیاز 8 بر 6 به سود آرژانتین تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ایران نتیجه بازی را 13 بر 12 به سود خود کرد تا مارسلو مندز تقاضای وقت استراحت فنی کند. در ادامه نتیجه بازی 16 بر 14 به سود آرژانتین شد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. این ست پایاپایی پیش رفت تا اینکه در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ 25 بر 23 به سود آرژانتین

اواسط ست اول امیر غفور مصدوم شد و جای خود را به پوریا یلی داد. ست دوم را هم آرژانتینی‌ها بهتر شروع کردند؛ آنها همچون ست نخست با سرویس‌های خود تیم ایران را تحت فشار قرار دادند و در دفاع روی تور همشرایط خوبی داشتند تا اینکه در امتیاز 8 بر 5 به سود آنها تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. آرژانتینی‌ها در این ست بسیار تلاش کردند تا بازنده نباشند و در نهایت هم به هدف خود رسیدند. آنها با نتیجه 25 بر 23 توانستند به پیروزی برسند.

ست سوم؛ 25 بر 19 به سود آرژانتین

ست سوم پایاپایی آغاز شد. شاگردان مندز که از پیروزی در ست دوم انگیزه گرفته بودند در ست سوم هم عملکرد خوبی داشتند. در امتیاز 16 بر 14 به سود آرژانتین تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اختلاف دو تیم در ادامه بیشتر شد و شاگردان منذر توانستند پیروز ست سوم این مسابقه باشند. کارت قرمزی که داور در ست سوم به کاپیتان معروف داد کار را برای تیم ایران سخت کرد. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 19 به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود ایران

شروع ست چهارم با برتری ایران آغاز شد. تیم ایران با عملکرد خوب بازیکنانش توانست نتیجه بازی 8 بر 4 به سود خود کند تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. نتیجه بازی 14 بر 10 به سود ایران شد تا مندز تقاضای وقت استراحت فنی کند. حاشیه امنیت ایران بیشتر شد و در امتیاز 16 بر 11 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 17 به سود ایران تمام شد تا کار به ست حساس پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ 15 بر 10 به سود ایران

تیم ایران بازی در ست پنجم را بهتر شروع کرد و در امتیاز 4 بر یک به سود ایران، مندز تقاضای وقت استراحت فنی کرد تا مانع امتیازگیری شاگردان کولاکوویچ شود. در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران، تیم‌ها جای خود را در زمین تغییر دادند. اختلاف 5 امتیازی و نتیجه 10 بر 5 به سود ایران موجب شد تا مندز از دومین وقت استراحت فنی خود هم استفاده کند. این ست در نهایت با نتیجه 15 بر 10 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

تیم آرژانتین در روز اول این مسابقات، مقابل تیم قدرتمند آمریکا برنده شد و در ادامه از سد تونس گذشت. با این‌حال این تیم در ادامه مقابل تیم‌های ایتالیا، لهستان، ژاپن و برزیل شکست خورد. تیم آرژانتین در آخرین بازی خود موفق شد کانادا را شکست دهد تا نوار ناکامی‌های خود را پایان دهد.

تیم ایران هم پیش از مقابل تیم‌های روسیه، مصر، برزیل و آمریکا شکست خورده بود و تیم‌های کانادا، استرالیا و تونس را هم شکست داده بود.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیمای ژاپن با حضور 12 تیم به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران در بازی نهم خود باید روز یکشنبه، 21 مهر 1398 از ساعت 13:50 به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات برود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها