jamejamonline
قزوین عمومی کد خبر: ۱۲۰۹۲۷۲   ۱۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۹:۱۳

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از صدور کیفرخواست یکی از معاونان دانشگاه علوم پزشکی قزوین به همراه ۴ متهم دیگر این پرونده خبر داد.

کیفرخواست معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین صادر شد

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بنا بر شکایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین علیه یکی از معاونت‌های این دانشگاه و ۴ متهم دیگر خارج از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دائر بر اهمال در انجام وظیفه منجر به تضییع اموال دولتی، مشارکت در کلاهبرداری و جعل، پرونده‌ای در دادسرای قزوین تشکیل شد.

قاسمی افزود: پس از انجام تحقیقات ۴ متهم این پرونده که ازکارکنان دو داروخانه در شهر‌های قزوین و بویین زهرا بودند، همگی به اتهام جعل تعداد بی شماری حواله‌های شیرخشک و کلاهبرداری از طریق استفاده از حواله‌های مجعول تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

محمد قاسمی تصریح کرد: بر اساس کارشناسی صورت گرفته در این پرونده مجموعا مبلغی بالغ بر ۳۲ میلیارد ریال از طریق این دو داروخانه کلاهبرداری شده است.

این مقام قضایی استان درباره اتهام معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: این فرد که تخلفات صورت گرفته در زمان مدیریت واحد‌های زیر مجموعه وی اتفاق افتاده است، به ارتکاب بزه اهمال در انجام وظیفه منجر به تضییع حقوق دولتی به این میزان مبلغ متهم است.

وی در تشریح اقدامات این متهمان اظهار داشت: هر دو داروخانه از داروخانه‌های عامل توزیع شیر خشک یارانه‌ای بوده‌اند که شیرخشک‌ها را از شرکت پخش کننده دریافت و در قبال آن حواله‌هایی که از طریق مراکز بهداشت قزوین و حومه در اختیار خانواده‌های نیازمند و واجد شرایط برای تهیه شیرخشک نوزادان قرار می‌دادند، شبیه سازی می‌کردند و با درج مهر‌های ساختگی مراکز بهداشت در ظهر این برگه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان حواله‌هایی که از خانواده‌ها گرفته اند، تحویل می‌دادند و شیر خشک‌ها را در بازار به قیمت آزاد می‌فروختند.

قاسمی در ادامه افزود: حواله‌های جعل شده در نهایت به این معاونت تحویل داده می‌شد و عوامل زیر مجموعه این معاونت وظیفه تحویل گرفتن حوله‌های ارائه شده از سوی داروخانه‌های عامل را داشتند در حالی که هیچ گونه آموزشی ندیده و توجیه نبوده‌اند و حواله‌ها با مهر‌های ساختگی برخی مراکز بهداشت تحویل داده می‌شد که اساسا چنین مهر‌هایی برای آن مرکز وجود نداشته است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش دانشگاه علوم پزشکی، تحقیقات انجام شد، نظریه کارشناسی، اظهارات مطلعین، استعلامات صورت گرفت و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده نامبردگان مجرم تشخیص و پرونده با صدور کیفرخواست در یکم خرداد ماه به دادگاه کیفری دو قزوین ارسال شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها