jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۷۶۷۸   ۰۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

اگر پریروز و در آن‌سوی دنیا 16 میلیون نفر مرخصی گرفتند و سر کار نرفتند تا بتوانند با خیال راحت، آخرین قسمت سریال «بازی تاج و تخت» را تماشا کنند، دیروز هم مشابه همین وضع در مملکت خودمان برقرار بود.

نه این‌که جماعت برگه مرخصی رد کنند، نه بلکه روز کاری شان را با صحبت و تحلیل درباره سرنوشت استارکها و مرگ مادر اژدهایان (درستش این است، نه آن که در بسیاری از زیرنویس‌های این سریال می‌نوشتند: اژدهاها!) گذراندند و تقریبا متفق القول هم از این پایان‌بندی راضی نبودند و می‌گفتند صد رحمت به پایان بازهای اصغرآقا! پاره‌ای از دوستان، غمبرک زده بودند که دیگر دوشنبه هایشان را با چه سریالی در این سطح و کیفیت سر کنند که پیشنهاد دادیم عجالتا با سریال‌های ماه رمضانی خودمان از برادر جان تا از یادهارفته و دلدار سرگرم شوند تا بعدش ببینیم چه پیش می‌آید و مهر چه آثاری به دلمان می‌نشیند.
خیلی‌ها منتظرند ماه مبارک رمضان از راه برسد و پای تلویزیون بنشینند و دیدار رهبر انقلاب با شاعران و اهالی فرهنگ و ادب را ببینند. شوقی که شب گذشته به سرانجام رسید و مردم این سنت زیبا و همیشگی ماه مبارک رمضان رهبر معظم انقلاب را از رسانه ملی دیدند. حالا تصور کنید خود افرادی که در این جلسه صمیمانه و پربار فرهنگی حاضر می‌شوند، چه حس و حالی دارند. دوستان فرهنگی به پیشقراولی محمدصادق علیزاده، دبیر باذوق گروه در صفحات 10 و 11 امروز به‌طور مبسوط به دیدار رهبر انقلاب با شاعران پرداخته‌اند. مصاحبه با علیرضا قزوه، شاعر حوزه انقلاب درباره لزوم حفظ زبان فارسی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این پرونده است. همچنین همکارانم شما را در جریان حاشیه‌ها و
حال و هوای نشست صمیمانه اخیر رهبر انقلاب با شاعران گذاشته‌اند.
حتما در جریان حرف و حدیث‌های اخیری هستید که درباره عزیزان و مهاجران افغان پیش آمد. متاسفانه در این چند وقت اخیر، هرازگاهی اظهاراتی مطرح شده که تکدر خاطر و دلخوری این مهمانان دوست‌داشتنی کشورمان را در پی داشت، اما نیک می‌دانیم دوستی ایرانی‌ها و افغان‌ها خدشه‌ناپذیر است. تعداد زیادی از مردم افغانستان سال‌هاست در ایران زندگی می‌کنند و بخشی از ملت ما هستند؛ نظیر برادران محمودی (نوید و جمشید) که از چهره‌های جوان و مستعد فیلمسازی محسوب می‌شوند. تازه‌ترین فیلم آنها شکستن همزمان بیست استخوان است که قرار است به‌زودی همزمان در ایران و افغانستان اکران شود؛ سرکار خانم قنبری، خبرنگار باسابقه سینمایی ما به همین مناسبت گفت‌وگویی با نوید محمودی، تهیه‌کننده این فیلم انجام داده که در این صفحه می‌خوانید.
*29 اردیبهشت هم تولد دکتر محمد مصدق بود؛ به همین مناسبت محمدرضا کائینی، پژوهشگر و محقق تاریخ معاصر با یکی از اطرافیان این سیاستمدار گفت‌وگو کرده که ماحصلش را می‌توانید در صفحه 12 بخوانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر