جنگ امیر قلعه‌نویی و فرهاد بر سر چیست؟

جانشینی وینفرد شفر!

استقلال تهران در سال‌های گذشته دستخوش حوادث زیادی شده است. جنگ قدرت در این باشگاه همواره با شکست طرفین روبه‌رو بوده است.
کد خبر: ۱۲۰۱۱۳۲

از روزی که «سیاست» به بافت‌های این باشگاه نفوذ کرد «فوتبال» رخت بربست و رفت. حالا اگر با معادلات سیاسی این باشگاه آشنا باشید می‌دانید تک‌تک این اتفاقات دلایل مشخص دارند. روزی روزگاری باشگاه پرسپولیس هم با این مشکلات روبه‌رو بود، اما یک پاکسازی شرایط این باشگاه را به حالت ایده‌آل برگرداند، ولی استقلال هر روز وارد بازی‌های پیچیده‌تری می‌شود. این باشگاه ظاهرا از حالت عادی خارج شده و به مراحلی رسیده که نزدیک به اضطرار است. کاملا پیداست اگر استقلال یکسری اتفاقات درونی را نداشت همین حالا می‌توانست مدعی اول قهرمانی باشد. اگر سراغ بازیکنان این تیم بروید و با آنها به صورت دوستانه حرف بزنید شاید بخشی از این مشکلات را متوجه شوید.
حالا جنگ امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی نمودی از همین مشکلات است؛ مشکل بر سر این‌که قدرت دست چه کسی باشد؟ آنها دو چهره بزرگ در استقلال هستند و حالا مدعی رسیدن به نیمکت آبی به حساب می‌آیند. جنگ اخیر این دو هم به نوعی جنگ قدرت بوده است. هر چند امیر و فرهاد در این مدت زیاد چیزی علیه هم نگفتند و همواره تلاش می‌کردند در ظاهر نشان دهند بدون مشکل هستند، اما اتفاقات بازی سپاهان و استقلال پرده از همه مشکلات برداشت. قلعه‌نویی پیش از بازی با مجیدی دست نداد و فرهاد هم پس از برد تیمش پستی علیه امیر نوشت. او بدون این‌که نامی از سرمربی سپاهان بیاورد او را کسی خواند که دوست ندارد استقلال قهرمان شود. این اظهارات فرهاد نشان داد جنگ بر سر تصاحب نیمکت بالا گرفته است.
این روزها شایعات زیادی درباره بازگشت قلعه‌نویی به استقلال در فصل بعد شنیده می‌شود. شفر نتوانسته نتایج خوبی در داخل بگیرد. این تیم طبیعتا امسال باید قهرمان می‌شد، اما آنها هم جام حذفی را از دست دادند و هم در لیگ برتر شانس چندانی برای قهرمانی ندارند. تنها می‌ماند آسیا. اگر او در لیگ قهرمانان هم ناکام باشد که دیگر هیچ... .
از سویی فرهاد مجیدی هم آمده تا به آرزوی بزرگش برسد. او می‌خواهد نیمکت را تصاحب کند و مانعی مثل قلعه‌نویی پیش روی خود می‌بیند. فرهاد به همین خاطر از حالا جنگ را علنی کرده و حتی وعده داده در صورت رسیدن به نیمکت، استقلال را از آدم‌های امیر پاکسازی می‌کند. این جنگ می‌تواند ادامه‌دار باشد و طبیعتا جنجال‌های زیادی راه بیندازد. حضور دو استقلالی نامی در این جنگ کافی است تا اتفاقات بزرگی رخ دهد. فرهاد محبوبیت زیادی دارد و امیر قلعه‌نویی هم موفق‌ترین مربی استقلال در لیگ برتر است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها