jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۱۱۶۰۳۱۶ ۲۹ مرداد ۱۳۹۷  |  ۱۶:۲۰

نشر جام‌جم به منظور کشف و تربیت استعدادهای ناشناخته نویسندگی، مسابقه داستان‌نویسی «خودنویس» با موضوع سبک زندگی را برگزار می‌کند.

«خودنویس»، راهی برای نویسنده شدن

به گزارش جام جم آنلاین، علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند در موضوعات ۱. مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی، ۲. چرایی عملیاتی نشدن ایده‌های کسب و کاری، ۳. حقوق افراد در رسانه‌ها و فضای مجازی، ۴. جامعه بی‌خانواده، خاستگاه مشکلات روانی و ۵. همدلی و اعتماد اجتماعی، داستان‌های بلند خود را به رشته نگارش درآورند.

بر اساس این گزارش، تمامی نویسندگانی که تاکنون کتاب داستانی و رمان منتشر نکرده‌اند؛ بدون محدودیت سنی می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. همچنین تنها آثاری که به زبان فارسی به رشته تحریر دربیایند و بین 15 تا 30هزار واژه باشند در این مسابقه راه پیدا خواهند کرد.

براساس زمان‌بندی این مسابقه، دریافت آثار تا روز کتاب و کتاب‌خوانی (24 آبان 97) ادامه خواهد داشت. ۲۰ اثر برتر پس از داوری در شب یلدا (۳۰ آذر ۹۷) معرفی خواهند شد. این ۲۰ نفر در مرحله بعد وارد کارگاه نویسندگی با حضور جمعی از بهترین اساتید داستان نویسی ایران خواهند شد و در نهایت نفرات برتر توسط هیات داوران و آرای مردمی انتخاب خواهند شد.

جوایز این مسابقه عبارتند از: ۱۰ میلیون تومان جایزه ویژه هیات داوران و ۳ جایزه به ۳ نفر برتر آرای مردم هر کدام به ترتیب ۵، ۳ و ۲ میلیون تومان.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در مسابقه می‌توانند به پایگاه اینترنتی نشر جام جم به نشانی JJP.ir مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر