jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۹۷۴۳ ۰۴ تير ۱۳۹۷  |  ۱۴:۲۲

دو مرد که در پی سرقت از خانه دوستشان دست به قتل زده بودند، در دادگاه ادعا کردند قربانی را به خاطر تفکرات اشتباه مذهبی‌اش کشته‌اند.

قتل مرد تنها با انگیزه نامعلوم

به گزارش جام جم، چهارم آبان ماه سال ۹۴ یک مرد ۴۵ ساله به نام خداخواست در خانه‌اش در شریف‌آباد ورامین با ضربه‌های متعدد چاقو کشته شد.

در بررسی‌ها مشخص شد مرد تنها قربانی سرقت از خانه‌اش شده است. پلیس به بررسی پرداخت و رد دو دوست وی را که به خانه او رفت و آمد داشتند یافت و آنها را بازداشت کرد.

دو مرد جوان به قتل با انگیزه سرقت اعتراف کردند. آنها گفتند: ما برای سرقت به خانه مرد تنها رفتیم، ولی چون داد و فریاد راه انداخت ناچار شدیم او را بکشیم. متهمان اما در مراحل بعدی تحقیقات حرف‌های تازه‌ای را مطرح کردند.

علی۳۷ ساله گفت: من و دوستم ابراهیم از قبل خداخواست را می‌شناختیم. او تفکرات اشتباهی داشت و بارها به مقدسات دین توهین کرده بود. به همین خاطر آن روز به خانه‌اش رفتیم و با قصد قبلی او را کشتیم.

در ادامه تحقیقات برادر خدا‌خواست نیز گفت: خداخواست سابقه توهین به مقدسات داشته است‌. به دنبال بازسازی صحنه جرم برای علی و ابراهیم کیفرخواست صادر شد و پرونده‌شان به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد‌.

در جلسه رسیدگی به پرونده قتل خداخواست که دیروز به ریاست قاضی توکلی و با حضور یک مستشار برگزار شد، اولیای دم برای دو متهم حکم قصاص خواستند.

سپس علی به دفاع از خود پرداخت و حرف‌های قبلی‌اش را تکرار کرد. وی گفت: من و ابراهیم به خاطر این‌که خداخواست به مقدسات دینی توهین می‌کرد او را با چاقو کشتیم.

ابراهیم نیز مشارکت در قتل را گردن گرفت. در ادامه قضات دادگاه جلسه را برای احضار برادر قربانی و شنیدن اظهارات وی درباره تفکرات مذهبی برادرش به روزهای آینده موکول کردند. قرار شد اگر برادر قربانی در دادگاه حاضر نشود حکم جلب وی صادر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر