jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۲۹۸۳ ۱۹ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

یک دیپلم افتخار برای نقش مکمل مرد تنها سهم ناصر گیتی‌جاه از سینمای ایران بود، هر چند جایگاه او را نه با فهرست بلندبالای جوایز که با نقش‌های ماندگارش در سینما و البته تلویزیون می‌سنجند، عیاری درست تر برای بازیگری بی‌ادعا که خیلی دیر به چشم اهالی سینمای این روزها آمد.

ناصر گیتیجاه اگر بود امروز 83 ساله میشد، اما او در غروب 19 فروردین 93 از دنیا رفت. او هم همچون بسیاری از سینماگران دیگر کارش را به بازی در نمایشها زنده آغاز کرد هر چند بر خلاف بسیاری از بازیگران هم دوره خود او مدرک آموزش بازیگری را زیر نظر رفیع حالتی، مهدی نامدار و اسماعیل مرتاش گرفت و فعالیتهایش را در تئاتر آغاز کرد.

حضورش روی صحنه تئاتر نزدیک به یک دهه به طول انجامید تا پا به تلویزیون بگذارد، مدیوم تازهای که او و هنرش را به مردم ایران شناساند. موفقیت او در سریالها آنقدر بود که خیلی زود وارد سینما شود هر چند هیچگاه لطفی که از سوی تلویزیون دید را در سینما نچشید.

در اواخر دهه 70 و رواج سینمای آپارتمانی در ایران گیتیجاه یک دهه خانهنشین بود و در سینما فیلمی از او به نمایش درنیامد.

پس از آن حضور تک سکانسی و کوتاه در برخی فیلمها داشت تا سال 90 که رضا عطاران در فیلم خوابم میاد او را در نقش پدر خودش به بازی گرفت، بازی که بسیار به چشم آمد و باعث شد دیپلم افتخار جشنواره فیلم فجر به ناصر گیتیجاه تعلق بگیرد، پاسداشتی دیر، اما دلچسب .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر