jamejamonline
استان ها البرز کد خبر: ۱۰۴۹۹۱۹   ۱۹ تير ۱۳۹۶  |  ۱۱:۴۹

مرد قاچاقچی که با همدستی بستگانش در نقشه‌ای هالیوودی از زندان گریخته بود، پس از دستگیری جزئیات فرار خود را تشریح کرد.

جزئیات فرار هالیوودی از زندان

به گزارش جام‌جم، دهم اردیبهشت امسال مسئول یکی از زندان ‌های کرج با طرح شکایتی در دادسرای جنایی کرج، اعلام کرد افرادی مسلحانه به خودروی حمل زندانیان حمله کرده‌اند و سربازجوانی را همراه یک زندانی با خود برده‌اند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی درشعبه 22 دادسرای جنایی کرج، با دستور بازپرس ابراهیم مرادی،تحقیقات پلیسی برای یافتن متهم فراری و نجات سرباز ربوده شده آغاز شد.

در این مرحله کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان البرز به تحقیق از سه مامور زندان پرداختند که در حال انتقال متهم به پزشکی قانونی بودند. در تحقیقات از این افراد معلوم شد آنها همراه یک سرباز، زندانی جوان را که از 10 ماه پیش به اتهام توزیع بیش از 19 کیلوگرم هروئین در زندان بود. روزحادثه برای بررسی سلامت روانی‌اش به پزشکی قانونی منتقل می‌کردند که در بلوار ارم کرج سه خودروی سواری راه را برآنها سد کرده‌اند.

در ادامه مشخص شد، مهاجمان نزدیک به 12 نفر بودند و همگی سلاح کلت، کلاشینکف، قمه و چاقو به‌دست داشته‌اند. ماموران سعی کردند در جریان حمله این مهاجمان با آنها درگیر شوند تا آنها را فراری دهندکه موفق نشدند. در این مرحله مهاجمان نقابدار، با قمه به خودروی مینی‌بوس حامل جوان زندانی حمله کرده و با شکستن شیشه‌های خودرو، برای ایجاد رعب و وحشت اقدام به تیراندازی کرده‌اند. بعد هم سربازی را که دستش با دستبند به مرد زندانی وصل بود، ربوده و فرار کرده‌اند.

رها کردن سرباز

با اطلاعاتی که آنها در اختیار پلیس قراردادند، جست‌وجوها برای نجات سرباز ربوده شده و بازداشت دوباره زندانی فراری آغاز شد تا این که یک ساعت بعد از وقوع این تیراندازی و فراری دادن مرد زندانی، ماموران با خبر شدند آدم‌رباهای فراری، با بریدن دستبند، سرباز زندان را در آزادراه کرج ـ قزوین رها کرده‌اند.

سرباز زندان در تحقیقات گفت: متهمان مرا تهدید می‌کردند و در بیابانی دستبندم را باز کردند و سپس از خودرو بیرون انداختند.

جست‌وجوها دراین باره ادامه داشت تا این‌که با گذشت بیش ازدو ماه از فرار این زندانی سرانجام دوازدهم تیرامسال مخفیگاه مهاجمان در محله‌های مختلف کرج شناسایی شد. ماموران با هماهنگی قضایی وارد این خانه‌ها شده و در یکی از خانه‌ها زندانی فراری و در خانه‌های بعدی هفت نفر از دوستان و اقوام وی را که در فراری دادن او نقش داشتند بازداشت کردند.

این هشت نفر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل و بازجویی شدند و به جرایمشان اعتراف کردند.

مرا با سرباز آزاد کردند

ابتدا زندانی فراری به افسر تحقیق گفت: از ده ماه قبل به اتهام حمل مواد مخدر به زندان افتادم. می‌دانستم اگر محاکمه شوم حکم سختی در انتظارم است بنابراین به دنبال راهی برای فرار بودم که با چند نفر از اعضای خانواده و اقوامم که به ملاقاتم آمده بودند، درباره فرار حرف زدیم. بعد از آن در صدد بودم آنها راهی برای فرارم پیدا کنند. سرانجام روزی که قرار بود از زندان به پزشکی قانونی منتقل شوم، آنها در حالی که مسلح بودند و نقاب به چهره هایشان زده بودند، به خودروی زندان حمله و مرا آزاد کردند. بعداز بازکردن دستبند، سرباز را رها کردیم. ابتدا مرا به باغی در اطراف کرج بردندو بعد زندگی مخفیانه‌ام شروع شد. دو ماه به این منوال سپری شد و من از این خانه به آن خانه می‌رفتم و مدام مخفیگاهم تغییر می‌کرد تا این که در آخرین مخفیگاهم بازداشت شدم.

ناکامی در اولین فرار

در ادامه تحقیقات یکی از متهمان که از طراحان نقشه فرار بود به افسر تحقیق گفت: در صدد بودیم که نقشه فرار را طراحی کرده و آن را به اجرا بگذاریم. چندی پیش یک‌بار هم نقشه فراری دادن او را می‌خواستیم اجرا کنیم که ماموران بدرقه زندان او را زودتر از زمانی که ما پیش‌بینی کرده بودیم از مقابل دادگاه سوار خودرو کرده و به زندان منتقل کردند که آن موقع ما در اجرای نقشه فرار ناکام ماندیم.

وی افزود: دوباره نقشه فراری دادن او را طراحی کردیم و در پی فرصتی بودیم که متوجه شدیم او قراراست به پزشکی‌قانونی منتقل شود. بنابر این سه نفر از ما سوار خودرویی شدند و به حوالی زندان رفتند. یکی از آنها تلفنی به ما خبرداد خودروی حمل زندانی حرکت کرده و باید اقدامات فرار او را آغاز کنیم. آنها پشت‌سر خودروی حمل زندانی حرکت کردند و من و بقیه افراد نیز درحالی که مسلح بودیم، سوار دو خودروی دیگر شدیم و با زدن نقاب برچهره‌هایمان، راه را بر خودروی حمل زندانی سد کردیم. همان موقع خودروی دیگر که همدستانمان بود به ما ملحق شد. خودروی حمل زندانی را تخریب کرده و شروع به تیراندازی کردیم و نقشه اجرا شد.

با اعتراف متهمان، آنها روانه زندان شدند. تحقیقات برای بازداشت دیگر اعضای فراری این باند ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: