jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۱۰۲۸۸۰۳ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۲۰:۳۳

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) با ایمان به این مهم که نزدیکترین مسیر تقرب الهی و برترین روش تبلیغ دین مبین اسلام به برکت رسول مکرم (ص) از باب رحمت و خدمت به خلق اوست ، تلاش و همت خود را جهت محرومیت زدایی و آبادانی مناطق محروم و کم برخوردار و همچنین خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب اسلامی با روحیه جهادی و تفکرجهادی به کار گرفته است.

تقدیر از جهادگران طرح جهاد مهربانی

به گزارش جام جم آنلاین، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ستاد خانه های جهاد قرارگاه امام رضا ع طرح جدیدی را به نام «جهاد مهربانی» با ماموریت محرومیت زدایی مردمی آغاز نموده است .

حسین محمدنژاد دبیر ستاد خانه های جهاد قرارگاه جهادی امام رضا(ع) درباره طرح «پردیس خدمت» گفت: این طرح اختصاص به نذر زمان و تخصص دارد، به این معنی که هر فردی بخشی از زمان و تخصص خود را برای خدمت به دیگران اختصاص می‌دهد.

وی افزود: بر این اساس فاز اول طرح پردیس خدمت، با عنوان جذب همیار در حوزه های مختلف درمانی، آموزشی، دینی فرهنگی، حقوقی، خدمات، مشاوره، مهارت آموزی، حمل و نقل اجرا شد که بسیاری از اقشار مختلف مردم در قالب همیار در این طرح ثبت نام کردند.

وی گفت: در همین راستا باتوجه به شناسایی ۷۱ هزار خانوار محروم درشهر تهران خدمت رسانی به این افراد آغاز شد.

محمدنژاد افزود: در فاز دوم طرحی با عنوان «پردیس های خدمت» در ۹۰ محله محروم تهران راه‌اندازی و اجرا شد که افراد متخصصی مانند وکیل، مشاور، پزشک و..... که در فاز اول ثبت نام کرده اند به صورت رایگان در قالب همیار خدمت‌رسانی کردند.

دبیر ستاد خانه های جهاد شهر تهران قرارگاه جهادی امام رضا ع اظهار کرد: در این طرح ۶۲۰ همیار به ۸۸۵۰ نیازمند خدمت رسانی کردند.

مهمترین ویژگی این طرح، استفاده از ظرفیت بدنه مردم و متخصصین و نخبگان جامعه و فعال سازی پتانسیل ظرفیت عظیم حرکت های داوطلبانه مردمی و جهادی در جهت محرومیت زدایی در مقیاس یک یکم ( سطح محله ای) بود.

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) به همت ستاد خانه های جهاد شهر تهران با هدف استفاده از ظرفیت متخصصین در حوزه های مختلف در طرح های دیگر وهمچنین تشکیل شبکه های همیاری به منظور ارائه خدمات به محرومین به صورت خودجوش توسط همیاران، در نظر دارد به منظور تقدیر از متخصصین و موثرینی که در طرح پردیس خدمت، خدمت رسانی نموده اند، 3 همایش در سطح محله، منطقه و شهر تهران در هفته سوم اردیبهشت ماه سال 96در سطح محلات و مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار نماید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر