jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۷۸۳۱   ۱۳ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

هووکشی موضوعی نیست که رواج داشته باشد و بخواهیم از آن با این عنوان یاد کنیم. قتلی اتفاق می‌افتد و در اتفاقی زنی هوویش را می‌کشد، این به آن معنا نیست که هووکشی پدیده‌ای رایج است.

من در بین بیش از 4000 پرونده‌ای که در طول فعالیتم در دستگاه قضایی بررسی کردم، دو مورد از این نوع پرونده‌ها داشتم که آن هم با عنوان هووکشی نبوده است. فقط این بوده که دو نفر با نسبت هوو با هم درگیر شده اند و یکی باعث از بین رفتن دیگری شده است و این‌که چون آن دو نفر هووی هم بوده‌اند، با نقشه، اقدام به قتل یکدیگر نمی‌کنند و ممکن است به‌دلیل اختلافات و مشکلات درون خانواده‌ای با هم درگیر شده که این درگیری به کشته شدن یکی از طرفین منجر شود. این‌که اسم این‌گونه پرونده ها را بخواهیم هووکشی بگذاریم صحیح نیست. اما به هر حال ممکن است بین هزاران پرونده، یک یا دو مورد این نوع قتل‌ها هم بر اثر حسادت و کینه اتفاق بیفتد، ولی تعدادش آن‌قدر نیست که بخواهیم به آنها عنوان پرونده‌های هووکشی بدهیم و معمولا این اتفاقات به‌دلیل درگیری‌های درون خانواده‌ها و مسائل شخصی رخ می دهد صرف هوو بودن انگیزه قتل نیست.

درآن تعداد کم هم، حسادت انگیزه قتل است. زن، شوهرش را برای خود می‌خواهد و پس از مدتی زندگی مخفیانه از این وضعیت خسته می‌شود. اعتراضاتش به شوهر هم راه به جایی نمی‌برد. به همین دلیل، خودش مصمم می‌شود رقیب عشقی را از میان بردارد.

این قاتلان قبل از اجرای نقشه به عاقبت کار خود فکر نمی‌کنند و فقط حذف هوو برایشان مهم است. تصور می‌کنند با این کار مرد زندگی‌شان فقط برای او می‌شود غافل از این‌که تصمیم‌اش با چوبه دار گره می‌خورد. این افراد بهتر است به جای این تصمیمات خودسرانه از مشاوران کمک بگیرند و به جای پاک کردن صورت مساله بهتر است مشکل را حل کنند.

نورالله عزیزمحمدی - قاضی بازنشسته و وکیل دادگستری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر