jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۹۰۶۱۳   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۴

براساس آخرین گزارش سازمان ملل متحد، تعداد آوارگان عراقی که از خرداد ماه پارسال با یورش داعش به شمال عراق، از خانه های خود رانده شده اند، از مرز دو میلیون و 700 هزار نفر گذشت.

بیش از 2 میلیون آواره عراقی؛ حاصل یورش داعش

ادریان ادواردز، سخنگوی رسمی موسسه امداد پناهجویان وابسته به سازمان سازمان ملل متحد دربیانیه ای گفت: با توجه به گزارش های رسیده، بیش از دو میلیون و 700 هزار نفر از شهروندان عراقی در آوارگی بسر می برند که از این تعداد بیش از 400 هزار نفر مربوط به استان الانبار است.

وی از اینکه هزاران نفر در میانه میدان های نبرد میان داعش و نیروهای امنیتی عراق قرار دارند، ابراز نگرانی کرد و گفت که در طول دو هفته اخیر به دنبال یورش داعش برای تصرف رمادی و مناطقی از استان الانبار، بیش از 114 هزار نفر از اهالی این مناطق به سمت بغداد و شهرهای جنوبی گریخته اند.

دولت عراق به دنبال حرکت موج جدید آوارگان از الانبار تمام امکانات خود را برای خدمت رسانی به آوارگان جدید به کار گرفت و دیوان وقف شیعی نیز درهای کلیه مساجد و حسینیه ها را برای اسکان آنان گشود.

از هنگام یورش داعش در بهار سال گذشته به شمال عراق و سقوط استان نینوا و مرکز آن موصل، شهروندان بویژه از اقلیت های مذهبی و قومی مانند شیعیان، مسیحیان، ایزدی ها و شبک ها و ترکمن ها با خشونت مجبور شدند خانه های خود را ترک کرده و به سایر مناطق امن در مرکز و جنوب عراق کوچ کنند.

داعش هر کسی را که نتوانست به موقع از منطقه خارج شود، قتل عام کرد و دختران و زنان بسیاری را بویژه از ایزدی ها به بازار های برده فروشی منتقل کرده و مورد تجاوز قرار داد.

این گروه تروریستی که از هیچ جنایتی در حق ملت عراق فروگذار نکرده است، در طول این مدت بسیاری از اهالی مناطق تحت اشغال خود را به عنوان سپر انسانی به گروگان گرفته است.

آخرین بار دو روز پیش، این گروه تروریستی زنان بستری در بیمارستان زنان و زایمان در غرب شهر رمادی را محاصره کرده و به گروگان گرفته بود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها