jamejamsara
سرا کد خبر: ۷۱۵۹۶۵ ۲۰ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۱

به گفته یک کار‌شناس سلامت روان، استفاده مکرر از تلفن همراه علاوه بر آنکه بر خلاقیت، شکوفایی ذهن و اندیشه کودکان تأثیر منفی می‌­گذارد، به علت استفاده مکرر از دکمه­‌های گوشی کودکان بعد از دتی از درد مفاصل و احساس نارحتی در انگشتانشان رنج خواهند بردد.

اثر منفی موبایل بر خلاقیت کودکان

جام جم سرا: «راضیه سعید منش» افزود: در بسیاری از مواقع محتویات درون پیامک­‌ها و بلوتوث­‌ها مسائل و اطلاعات نامناسبی دارد که ذهن کودک و نوجوان را درگیر ­کرده و مشغله فکری برای او ایجاد می‌کند. همچنین از آنجا که گوشی­های تلفن همراه قابلیت دارا بودن بازی­های مختلف را در خود دارد کودک یا نوجوان مدت زمان زیادی را سرگرم بازی می‌شود و از دیگر کارهای ضروری خود باز می‌­ماند.

وی با اشاره به اینکه بازی­های رایانه­‌ای همانند بسیاری دیگر از پدیده­‌های عصر فناوری اطلاعات به زندگی افراد ورود پیدا کرده گفت: اگر آن را نادیده بگیریم و فرزندانمان را از این بازی‌ها محروم کنیم حرص و ولع آنان برای دسترسی به این بازی‌ها بیشتر می‌­شود.

کار‌شناس سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان یزد با بیان اینکه اگر در خانه نتوانستند بازی کنند به خانه دوستانشان یا به کافی‌نت­‌ها می‌روند ادامه داد: از سوی دیگر، اگر بخواهیم فرزندانمان را در این زمینه لجام گسیخته به حال خود بگذاریم خطرهای روحی، روانی و جسمی، آنان را تهدید می‌­کند.

وی افزود: والدین و دست اندرکاران امور فرهنگی و آموزشی باید با برنامه­‌ریزی صحیح، راه را برای استفاده صحیح کودکان و نوجوانان از این بازی­‌ها هموار کنند و نظارت جدی والدین بر کار فرزندان با کامپیو‌تر در خانه، خصوصا استفاده از بازی­های رایانه­ای، اعمال شود و فرهنگ استفاده صحیح از بازی­های رایانه­‌ای به فرزندان آموزش داده شود (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر