jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۳۱۷۴ ۱۱ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۵:۳۰

به گفتهٔ یکی از متخصصان بیماریهای گوش، حلق و بینی، استفاده از گوش پاک‌کن برای تمیز کردن یا خاراندن گوش مضر است اما اگر سشوار را با فاصله‌ای مناسب از گوشتان قرار دهید، طوری که باعث آزارتان نباشد، باد گرم آن می‌تواند از خارش گوش بکاهد یا آن را برطرف کند!

به گزارش جام جم سرا به نقل از فارس- مهتاب ربانی اناری گفت‌: به طور کلی گوش نیاز به هیچگونه پاکسازی ندارد و وجود موم در گوش کاملاً طبیعی است چرا که از عناصر طبیعی گوش محسوب می‌شود. موم موجود در گوش مانع از ورود اجسام خارجی یا حشرات به گوش می‌شود و ممکن است در مواردی مقدار این موم زیاد باشد (خصوصاً وقتی که گوش دستکاری می‌شود).
استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: با دستکاری گوش، موم به قسمت‌های خلفی کانال گوش رفته و انباشته می‌شود و ممکن است نیاز به خارج کردن آن باشد که این کار باید حتماً توسط پزشک انجام شود.
ربانی اناری افزود: بعضی از افراد دچار خارش گوش هستند که ممکن است حساسیت‌های فصلی و غذایی یا گاهی حالتی شبیه اگزما در پوست کانال گوش اتفاق افتاده باشد. یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌تواند خارش گوش را به حداقل برساند استفاده از باد گرم سشوار با فاصله مناسب از گوش است که پس از استحمام یا شنا مناسب است اما باید توجه داشت به هیچ وجه سعی نکنند که داخل کانال گوش را با گوش پاک‌کن یا وسیله دیگر خشک کنند.

گفتنی است، پُرزی که پنبه گوش پاک کن دارد، خود یکی از عوامل ایجاد آلودگی در گوش است. پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی می‌گویند استفاده از گوش پاک کن باعث می‌شود شخص مرتب احساس خارش در محفظه داخل گوش کند و بطور مداوم آن را بکار گیرد. آن‌ها می‌افزایند استفاده مستمر از گوش پاک کن گاهی موجب ایجاد زخم در گوش شده و باعث بیماریهای مختلف می‌شود همچنین استفاده از گوش پاک کن به مرور زمان منجر به کم شدن قدرت شنوایی و پاره شدن پرده گوش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ش.د
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۵
ممنون از مطالب خوبتون.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر