jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۱۱۷ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۳

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی چهارچوبی برای اجرای قوانین مالیات دیجیتال شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و آمازون ارائه کرده تا به بهبود اقتصاد پس از بحران کرونا کمک کند.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، یک سازمان ناظر بر اقتصاد جهانی پیشنهاد بازبینی کلی در قوانین مالیاتی بین المللی را ارائه کرد تا به این ترتیب شرکت های بزرگ فناوری مجبور به پرداخت مالیات دیجیتال شوند.

 همچنین این سازمان هشدار داده عدم همخوانی با این قوانین، روند بهبود وضعیت اقتصادی پس از بحران کووید۱۹ را مشکل تر می کند.

«سازمان همکاری و توسعه اقتصادی»(OECD)، اعلام کرد چهارچوب بازبینی قوانین مالیاتی جهانی در هفته جاری به وزرای کشور اعضایG۲۰ ارائه می شود و درصورت دستیابی به توافق از اواسط ۲۰۲۱ میلادی اجرا خواهد شد. این سازمان تخمین می زند اقدامات مذکور  به افزایش ۱۰۰ میلیارد دلاری درآمد حاصل از مالیات در یک سال منجر شود.

OECD از مدت ها قبل تلاش دارد میان ۱۳۵ کشور درباره مالیات دیجیتال همگرایی ایجاد کند. این درحالی است که فرانسه و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا  از شرکت های بزرگ فناوری آمریکایی مانند آمازون و گوگل می خواهند تا سهم عادلانه مالیات خود را بپردازند. البته آمریکا در مقابل این امر مقاومت کرده است.

از سوی دیگر این سازمان جهانی هشدار داده اگر کشورها درباره قوانین مالیاتی به توافق نرسند، احتمالا هر کشور به طور جداگانه مالیات بر سرویس های دیجیتال را وضع کند تا به بهبود اقتصادی از بحران کمک کند. این امر خطری است که تجارت جهانی را تهدید می کند. همچنین اگر این امر اتفاق بیفتد، روند کاهش رشد اقتصاد جهانی  سالانه بیش از یک درصد افت می کند.

در قوانین جدید از کشورها خواسته شده تا حداقل مالیات را از شرکت ها دریافت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر