jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۷۵۶ ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۶

افرادی که با مشکل وزوز گوش دست و پنجه نرم می‌کنند، شاید در آینده بتوانند علائم خود را کاهش دهند. اخیرا در پژوهشی از یک دستگاه آزمایشی برای تحریک زبان و گوش استفاده شده که وضعیت افراد را بهبود می‌دهد.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو،در این دستگاه صدای ایجاد شده توسط زبان به همراه یک جریان صوتی توسط هدفون به هوش افراد می‌رسد که صدایی شبیه به موسیقی الکترونیک دارد. این درمان ترکیبی باعث بهبود علائم ۸۶ درصد شرکت‌کنندگان در این پژوهش شد. این افراد از امتیاز ۱ تا ۱۰۰، اعلام کردند که ۱۴ امتیاز مشکل آن‌ها بهبود پیدا کرده است.

علاوه بر این موضوع، این بهبود برای بسیاری از افراد تا یکسال باقی ماند که خبر خوشحال‌کننده‌ای برای ۱۰ تا ۱۵ درصد جمعیت جهان با این مشکل محسوب می‌شود.

این دستگاه جدید توسط یک کمپانی ایرلندی به نام «Neuromod Devices» به تولید رسیده و نام «Lenire» را برای آن انتخاب کرده است. هدف از تولید این دستگاه، افزایش حساسیت مغز عنوان شده که روی بخش‌های بیش از حد فعال مغز که منجر به علائم وزوز گوش می‌شود، تاثیر می‌گذارد. این شرکت در پژوهش جدید خود با محققان از کشورهای بریتانیا، آلمان، ایالات متحده آمریکا و ایرلند کار کرده است.

 

«هوبرت لیم»، عصب‌پژوه دانشگاه «مینه‌سوتا» در این زمینه اعلام کرده:

«اگر شما قشر شنوایی مغز را نسبت به بسیاری از ورودی‌ها و محرک‌های صوتی حساس‌تر کنید، حواس آن پرت شده و حساسیت کمتری نسبت به وزوز گوش از خود نشان می‌دهد. به اعتقاد ما این درمان به این روش کار می‌کند.»

علت ایجاد وزوز گوش به صورت کامل مشخص نشده، اما تصور می‌شود که با سیم‌کشی معیوب نورون در ارتباط است که احتمالا برای جبران یک مشکل دیگر، باعث ایجاد صداهایی می‌شود که وجود ندارند.

به نظر می‌رسد ترکیبی از تحریکات زبانی ایجاد شده توسط یک پدال با الکترود به همراه صدای موسیقی می‌تواند در درمان این مشکل کارآمد باشد. افراد حاضر در این پژوهش برای مدت ۱۲ هفته، روزانه تا یکساعت از این دستگاه استفاده کردند. این دستگاه توسط کاربران کنترل می‌شود، بنابراین می‌توان از آن‌ها در خانه استفاده کرد.

با وجود دستیابی به چنین موفقیتی، برای کسب تاییدیه توسط این دستگاه باید آزمایش‌های بیشتری روی آن صورت بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر