جام جم آنلاین - آرشیو

صداوسیما از برندهایش صرف‌نظر نمی‌کند

صداوسیما از برندهایش صرف‌نظر نمی‌کند

برخی ادعا دارندکه تلویزیون ازحضور بعضی چهره‌های تلویزیونی یا برنامه‌ها نامدار بهره نمی‌برد.

فراز و فرود شمامه در دل کاخ قجری

فراز و فرود شمامه در دل کاخ قجری

وقتی مخاطب از همان سکانس اول بازی‌اش با آن به‌به گفتن‌ها و ناز و عشوه‌اش روبه‌رو می‌شود، ابتدا تصور می‌‌کند با یک نقش ساده و عامیانه طرف است. شمامه به مرور و در فصل اول و دوم رحیل به میان نقشش می‌خزد تا ثابت کند علاوه بر ژان در تئاتر هیدن، می‌تواند شخصیتی بدیع و تازه در یک سریال تلویزیونی خلق کند؛ نقشی که از تیپ‌سازی فاصله گرفته و به شخصیت نزدیک می‌شود.

مردم هنوز از مش‌خیرا...حرف می‌زنند

مردم هنوز از مش‌خیرا...حرف می‌زنند

از آغاز فعالیت اکبر رحمتی در عرصه بازیگری بیش از نیم قرن می‌گذرد و او در این سال‌ها در سریال‌های خاطره‌انگیز زیادی به ایفای نقش پرداخته است. مخاطبان قاب‌کوچک هنوز بازی‌های این بازیگر پیشکسوت را در سریال‌هایی مانند محله بهداشت، عطر گل یاس، مش خیرا... صندوقچه اسرار، گرگ‌ها، زیر بازارچه، هتل پیاده‌رو و خوش رکاب به یاد دارند.

سواد یاران برای آگاهی و دانایی

سواد یاران برای آگاهی و دانایی

یکی ازمعضلات و مشکلات جامعه بی‌سوادی به خصوص در سنین بالاتر است. گرچه برخی کودکان و نوجوانان هم به دلایلی از تحصیل باز می‌مانند و درجمع این افراد قرار می‌گیرند، با این حال هنوز هم افراد میانسال بسیاری هستند که درگیر بی‌سوادی هستند و همین موضوع عواقب بسیاری برای‌شان در زندگی دارد.

رسانه ملی پرچمدار اصالت علمی

رسانه ملی پرچمدار اصالت علمی

محمدجواد اردشیرلاریجانی، مدیر پژوهشگاه دانش‌های بنیادی را به عنوان ریاضیدان و نظریه‌پرداز سیاسی می‌شناسیم و فعالیت او همواره در دو حوزه علم و سیاست تعریف شده است. طی دوره‌های دوم، چهارم و پنجم، نماینده مجلس شورای اسلامی بوده و سابقه معاونت وزارت امورخارجه و تاسیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی را در پیشینه خود به ثبت رسانده است.

پاک‌نیت یک‌بار هم سفارشم را نکرده است

پاک‌نیت یک‌بار هم سفارشم را نکرده است

از ازدواج مهوش صبرکن و محمود پاک‌نیت بیش از ۴۰ سال می‌گذرد و این دو بازیگر زندگی مشترک و حرفه‌ای بدون حاشیه و سراسر موفقیت را پشت‌سر گذاشته‌اند.

صدای مظلومان باشیم؛ نه بازیچه ظالمان!

صدای مظلومان باشیم؛ نه بازیچه ظالمان!

اقدامات جنایتکارانه اخیر رژیم صهیونیستی در غزه بار دیگر در شعله نفرت و انزجار انسان‌های آزاده‌ جهان نسبت به این رژیم کودک‌کش دمید. هرکسی با دیدن تصاویر کشتار کودکان و زنان در غزه قلبش به درد می‌آید و در حد توانایی خود واکنش نشان می‌دهد.  از جمله هنرمندان دغدغه‌مند که تلاش کردند حمایت خودشان را از مردم مظلوم غزه نشان دهند و با انتشار پست‌ها و استوری‌هایی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی این همدلی و همراهی را با مظلومیت مردم غزه و ابراز نفرت نسبت به این کشتار وحشیانه نشان دهند.

هنرمند ایرانی؛ شریک غم فلسطین است

هنرمند ایرانی؛ شریک غم فلسطین است

جنایات ضدانسانی رژیم‌صهیونیستی نسبت به مردم غزه و فلسطین محدود به این چند روز نیست و چند دهه است که این ظلم به مردم فلسطین روا می‌شود، اما از زمان عملیات طوفان‌الاقصی که رژیم‌صهیونیستی جنایات بسیاری را در غزه مرتکب شد و کشتار زنان و بچه‌های بی‌دفاع و مظلوم در بیمارستان غزه به گوش جهان رسید، هنرمندان و چهره‌های بسیاری به این جنایات واکنش نشان دادند و در صفحه‌های خود در فضای مجازی درحمایت از مردم غزه دل‌نوشته‌هایی را منتشر کردند.

پایان ادعای شکست‌ناپذیری صهیونیست‌ها

پایان ادعای شکست‌ناپذیری صهیونیست‌ها

مسأله غزه و روشن بودن حق و باطل این روزها به‌حدی است که حتی واکنش بسیاری از بازیگران را برانگیخته است. ازجمله هوشنگ توکلی که این روزها مجموعه انقلاب دوم را روی آنتن دارد.

مردم بازیگران قدیمی را دوست دارند

مردم بازیگران قدیمی را دوست دارند

عباس محبوب را در تلویزیون با سریال‌های تعطیلات نوروزی، چمدان، خاله‌خانم، دردسر بزرگ، این چند نفر، ترش و شیرین، مرز خوشبختی، حکایت‌های کمال، جذر و مد و... دیده‌ایم که بعضی از این آثار همچنان در خاطر جمعی مخاطبان قاب کوچک مانده‌اند.

بازخوانی جایگاه درست شهید و جلاد

بازخوانی جایگاه درست شهید و جلاد

ماجرای تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ یکی از مهم‌ترین وقایع تاریخ معاصر کشور ماست که توسط دانشجویان پیرو خط امام انجام شد. این اتفاق یکی از منحصربه‌فردترین حرکت‌ها در تاریخ انقلاب‌های جهان و به باور برخی نقطه‌عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانسته شده‌است؛ تا جایی که جیمی کارتر رئیس‌جمهور وقت آمریکا، در کتاب خاطرات خود ذکر کرده‌است که هرگز این تاریخ (تسخیر سفارت) را فراموش نخواهد کرد.

میز نقد سینما در تلویزیون

میز نقد سینما در تلویزیون

یکی از برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون اختصاص به «نقد سینما» دارد؛ برنامه‌ای که بعد از یک وقفه کوتاه جمعه‌ها از شبکه چهار پخش می‌شود. دراین برنامه کارشناسان و صاحب‌نظران صرفا فیلم‌های روی پرده را نقد و بررسی نمی‌کنند؛ بلکه این برنامه در سری جدید با رویکرد فرهنگ‌سازی سینمایی به‌طور جدی‌تر و ریتمی سریع‌تر به حوزه سینما می‌پردازد.

شوخی با تلویزیون خیلی جذاب است

شوخی با تلویزیون خیلی جذاب است

جواد انصافی نزدیک به چهار دهه است که مخاطبان قاب کوچک را با برنامه‌های مختلف از سریال و فیلم تلویزیونی گرفته تا تله‌تئاتر و نمایش سرگرم کرده است. عمده فعالیت‌های این بازیگر پیشکسوت اما به آثار کمدی به‌ویژه برای کودکان و نوجوانان متمرکز بوده است.

ولیعهد زیرسایه‌خان‌بابا

ولیعهد زیرسایه‌خان‌بابا

کاظم هژیر آزاد از جمله بازیگرانی است که مخاطبان تلویزیون او را بیشتر با نقش‌های تاریخی‌اش به یاد می‌آورند. این بازیگر توانمند تجربه نقش‌آفرینی در سریال‌های تاریخی و مذهبی از جمله تنهاترین سردار، ولایت عشق، مسافر ری، مختارنامه، جلال‌الدین، معمای شاه و بانوی سردار را در کارنامه هنری خود دارد. بازی فوق‌العاده و جذاب او در قالب کاراکتر مهلب در سریال مختارنامه، همچنان در خاطر مخاطبان ماندگار شده‌است.

صدای من، تن و بدن مردم را می‌لرزاند

صدای من، تن و بدن مردم را می‌لرزاند

«شنوندگان عزیز توجه فرمایید، صدایی که هم‌اکنون می‌شنوید، وضعیت قرمز یا وضعیت خطر است و معنی و مفهوم آن این است که به پناهگاه‌ها و نقاط امن پناه ببرید.» این عبارت به‌ظاهر ساده، برای خیلی‌ها خاطره است. چون بعد از شنیدن این عبارت، صدای آژیر خطر شنیده می‌شد و دل آدم می‌ریخت و ترس و وحشت وجود همه را فرامی‌گرفت.

۱۰ یار حسینی در قاب تلویزیون

۱۰ یار حسینی در قاب تلویزیون

هر‌بار که صحبت از عاشورا می‌شود، این پرسش در ذهن خیلی‌های‌مان نقش می‌بندد که اگر در آن زمان بودیم، جای کدام یک از یاران امام حسین(ع) قرار می‌گرفتیم؟ اصلا در کدام طرف ماجرا می‌ایستادیم و چه می‌گفتیم؟

جهان؛ مخاطب قیام امام‌ حسین (ع)

جهان؛ مخاطب قیام امام‌ حسین (ع)

«بیعت اربعین» به کارگردانی محمدتقی یازرلو روایتی است مستند از عشق خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی. یازرلو البته مستند دیگری با عنوان «اربعین» هم دارد که آن‌هم با محوریت اربعین ساخته شده.

گمشده زمانه خویش

گمشده زمانه خویش

سریال «عشق کوفی» که این روزها مهمان آخر هفته‌های مخاطبان می‌شود، تلاش کرده است از شکل همیشگی درام‌های محرمی خارج شود. این مجموعه یک عشق متفاوت در دل تاریخ را به نمایش گذاشته تا آنتن را دوباره به سمت درام‌های تاریخی بکشاند. کفه اصلی ترازو در عشق کوفی به سمت شخصیت هلال و تصمیم‌های او سنگینی می‌کند. هلال که پسری از خاندان علوی است به‌نوعی درگیر عشق دختری از خاندان اموی می‌شود و با ازدواجش از برخی خط قرمزهای خاندان علوی عبور می‌کند.

راز سرزندگی صدای آقای صداپیشه

دوبله ایران به واسطه صداهای ماندگار، در جهان به عنوان دوبله‌ ممتاز شناخته می‌شد اما متاسفانه با گذر زمان بسیاری از بزرگان دوبله از میان ما رفتند. البته هنوز عزیزان دیگری همچون «منوچهر والی‌زاده» در کنارمان هستند که می‌توانند با صدای زیبایشان ما را شیفته خود کنند.

تحول در شبکه کودک با برنامه‌های جدید

تحول در شبکه کودک با برنامه‌های جدید

محمدصادق باطنی، مدیر شبکه کودک با اعلام تحول در جدول پخش این شبکه تاکید کرد: برنامه‌های شبکه کودک از هشت ساعت محتوای جدید در ابتدای تابستان امسال به بیش از ۱۳ساعت برنامه جدید در روز تغییر کرده و تکرار از کانال‌های نهال و پویا حذف شده است.

1 صفحه

نیازمندی ها