سیما - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
عمه گوهر، سمبل خرد است

گفتگو با پانته‌آ سیروس، بازیگر «برف بی‌صدا می‌بارد»

عمه گوهر، سمبل خرد است

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹

پانته‌آ سیروس پیشتر هم ایفای نقش زنی مقتدر و پیشرو را برعهده داشته است، آنجا که در نقش بی‌بی مریم بختیاری جلوی دوربین پرویز شیخ‌طادی رفت تا نقش اصلی سریال «بانوی سردار» را بازی کند.

رسانه‌ ملی در مسیر «عدالت‌ رسانه‌ای»

چرخش دوربین بر مدار حسین (ع)

رسانه‌ ملی در مسیر «عدالت‌ رسانه‌ای»

۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

صداوسیما به‌عنوان یک دستگاه جریان‌ساز بزرگ ملی، فرهنگی و اجتماعی فرهنگساز، رسالتی عظیم بر دوش دارد که از منظر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در مقام یک دانشگاه ملی، به وظایف خود می‌پردازد.

ببینید | واکنش شبکه سه به اقدام اینستاگرام

ببینید | واکنش شبکه سه به اقدام اینستاگرام

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

بعد از انتشار قطعه «الله‌اکبر، خامنه‌ای رهبر» با صدای میثم مطیعی و استقبال کاربران فضای مجازی از این اثر و اقدام اینستاگرام در مسدود کردن صفحات مربوط به این مداح اهل بیت، شبکه سه اقدام به پخش این اثر به مدت پنج مرتبه، هر شب ساعت 21:25 می‌کند.

ببینید | رکوردی که «حسینیه معلی» در تلوبیون شکست

ببینید | رکوردی که «حسینیه معلی» در تلوبیون شکست

۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

«حسینیه معلی» عنوان برنامه‌‌ای تلویزیونی است که این شب‌ها پس از خبر ساعت 22 با حضور سید مجید بنی‌ فاطمه، حاج سعید حدادیان، حاج مهدی رسولی و محمد صمیمی روی آنتن شبکه سه می‌رود.

مَیا کوفه که می‌ترسم، تو را هم تشنه بگذارند

روایت تاریخچه کوفه در گفت‌وگوی مسعود دیانی با سعید طاووسی

مَیا کوفه که می‌ترسم، تو را هم تشنه بگذارند

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲

«سوره؛ فصل کوفه»؛ این عنوان ویژه‌برنامه تلویزیونی «سوره» برای محرم‌الحرام۱۴۰۱ است که از جمعه، هفتم مردادماه به مدت چهارده شب از شبکه چهار سیما روی آنتن رفته است و در آن به موضوعاتی چون کوفه و تشیع، کوفه پس از واقعه‌ عاشورا، چالش‌های کوفی امام علی(ع) و کوفه؛ از معاهده تا مرگ معاویه پرداخته می‌شود و در اولین قسمت از آن، مسعود دیانی با سعید طاووسی درباره تاریخ کوفه و اهمیت آن گفت‌وگو کرده است.

آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا/ گسترش زنجیره ارزش آثار فرهنگی فعالان حوزه صوت‌و تصویر فراگیر

در ساترا برگزار شد؛

آیین افتتاحیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت رسانه و مهارت ارزیابی محتوا/ گسترش زنجیره ارزش آثار فرهنگی فعالان حوزه صوت‌و تصویر فراگیر

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹

سعید مقیسه در ابتدای این مراسم عنوان کرد: حمایت از بخش خصوصی و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را وظیفه خود می‌دانیم؛ ساترا برای حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر که رتبه ارزشیابی خوبی کسب می‌کنند، بسته انگیزشی مناسبی با چهل مؤلفه پیش‌بینی کرده است که بنا داریم هرماه یکی از این مؤلفه‌ها را رونمایی کنیم.

روایت لرزش عرش در عزای خون خدا

گزارش جام جم درباره برنامه های محرمی تلویزیون

روایت لرزش عرش در عزای خون خدا

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳

این روزها خیابان‌ها حال‌و‌هوای کربلا گرفته و هر جا که سر می‌گردانیم هیئات مذهبی را می‌بینیم که صوت حزین نوحه‌هایشان به گوش می‌رسد و شبکه‌های تلویزیون هم همچون سال‌های گذشته ویژه‌برنامه‌های متعددی را برای پخش در نظر گرفته است.

انیمیشن در خدمت «عاشورا»

از «مقتل‌خوانی» و «خورشید نینوا» تا «هیهات‌منا‌الذله» و «عاشوراییان»

انیمیشن در خدمت «عاشورا»

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

«سلام بر تو ای ابا عبدا...، سلام بر تو ای فرزند رسول خدا، سلام بر تو ای برگزیده خدا و فرزند برگزیده‌اش، سلام بر تو ای فرزند امیر مؤمنان و فرزند سید اوصیا» این سرآغاز زیارت عاشوراست؛ زیارت‌نامه‌ای برای زیارت امام‌حسین (ع) و دیگر شهدای کربلا در روز عاشورا، زیارتنامه‌ای که حدیثی قدسی و نقل شده از امام محمد باقر(ع) است و سند آن را صحیح و بی‌نیاز از بررسی دانسته ‌و در طول سال‌ها، ذاکرین اهل‌بیت(ع) بارها به طرق گوناگون به خوانش آن پرداخته‌اند و آنگاه که هنر کمر به خدمت سیدالشهدا بسته است تنها به این بسنده نکرده و همه فرزندان خود را از پرده سینما تا قاب تلویزیون در رکاب سید و سالار شهیدان درآورده و یکی از این فرزندان خلف، هنر انیمیشن سازی و کلیپ‌سازی است که گروه هدف خود را خردسالان، کودکان و نوجوانان در نظر گرفته و چشم‌اندازش را انتقال هر آنچه حسین(ع) و یارانش به پای آن جان دادند به نسل آینده قرار داده‌اند.

نیازمندی ها