jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۸۶۹۷۹   ۲۰ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۳:۱۴

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان از در معرض خطر بودن ۵۰. ۸ درصد جوانان به اینترنت خبر داد و گفت: اعتیاد به اینترنت در پسران بیشتر است.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا، محمدتقی حسن‌زاده افزود: طی تحقیقاتی که در سال ۸۸ مبنی بر شیوع اعتیاد درجوانان بین سنین ۱۵ تا ۲۹ سال انجام شده است. میزان اعتیاد جوانان به اینترنت در حد شدید ۱. ۹ درصد و در معرض خطر ۵۰. ۸ درصد اعلام شده است. این تحقیق با پرسش از ۱۶۰۰ جوان در تهران انجام شد و نتایج به دست آمده نشان داد که از این تعداد، ۸۰۰ نفر از اینترنت استفاده می‌کردند و ۸۰۰ نفر بر اساس دلایلی همچون اعتیادآور بودن آن، وقت نداشتن، نیاز و ضرورت نداشتن و... استفاده‌ای از اینترنت نداشتند.
حسن‌زاده با اشاره به مدرک تحصیلی افرادی که به اینترنت اعتیاد داشتند، گفت: اعتیاد به اینترنت بر حسب وضعیت تحصیلات متفاوت است و در افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم بیشتر بوده است. همچنین این اعتیاد در افراد بیکار بیشتر بود و افراد بیکار اکثرا در منزلشان از اینترنت استفاده می‌کردند.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های وزارت ورزش با بیان اینکه اعتیاد به اینترنت در سنین ۱۵ تا ۲۰ سال بیشتر دیده شده است، تصریح کرد: بر اساس نتایج تحقیقاتی که بر روش نمونه‌گیری تصادفی خوشه‌ای چند مرحله‌ای انجام شده است بین تحصیلات والدین و اعتیاد به اینترنت ارتباط خاصی وجود دارد و در نمونه‌هایی که سطح تحصیلات پدر آن‌ها فوق دیپلم است، بیشتر دیده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر