jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۳۵۶۹۰   ۲۱ بهمن ۱۳۸۷  |  ۲۱:۰۸

مهدی مناجاتی از راهپیمایی‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان بهترین خاطرات بهمن 57 یاد می‌کند؛ اما وجه اشتراک خاطراتش با تمام کسانی که به 30 سال پیش فکر می‌کنند، یادآوری شور و شوق وصف‌نشدنی مردم است.

از حال و هوای انقلاب بگویید. روزهای پرشور دهه‌ای که به پیروزی انقلاب منجر شد.

من آن زمان در شهربانی خدمت می‌کردم و از نزدیک شاهد بودم که مردم چطور یکدل و یکصدا برای رسیدن به هدفی که داشتند، تلاش می‌کردند. در گروه‌های مختلف مثل نیروهای باتجربه، برای درگیری‌ها برنامه‌ریزی می‌کردند و واقعا هم موفق ظاهر می‌شدند تا این که سرانجام این برنامه‌ها به پیروزی انقلاب انجامید.

بهترین خاطره از آن دوران؟

شور و شوق مردم پس از انقلاب وصف‌نشدنی بود. واقعا همه هرجا که یکدیگر را می‌دیدند، تبریک می‌گفتند و شیرینی پخش می‌کردند. شرکت در راهپیمایی‌های آن زمان، از بهترین خاطراتم هستند.

در فوتبال کجا فعال بودید؟

من درست سال 57 کاپیتان تیم پاس بودم.

بعد از پیروزی انقلاب در جام مهدی اسپندی شرکت داشتید؟

بعد از انقلاب من حدود یک سال و نیم به شهربانی همدان منتقل شدم و آنجا مشغول انجام وظیفه بودم؛ اما وقتی به تهران برگشتم، دوباره در پاس مشغول شدم. البته پاس به دسته پایین‌تر سقوط کرده بود که با کمک برادرم علی مناجاتی، امری، استیلی، کوروش لرستانی و حمید عسگری و تعداد دیگری از بچه‌ها، دوباره توانستیم تیم را به دسته اول برگردانیم.

زمان انقلاب چند سال داشتید؟

32 سال.

اگر انقلاب نمی‌شد، وضعیت به کجا می‌انجامید و شما الان کجا بودید؟

ما مطمئن بودیم که انقلاب پیروز می‌شود، چون این حرکت یک خواست جمعی از طرف مردم بود. بنابراین اصلا به ناکامی این حرکت فکر نکردیم.

‌ سارا احمدیان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر