jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۴۰۱۱۰   ۰۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۵:۵۶

پلیس فتا: برای دریافت جایزه نیازی به ارائه اطلاعات بانکی نیست!

«برنده‌ شدن در قرعه‌کشی» ترفند مجرمان سایبری

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از ترفند مجرمان سایبری با موضوع برنده‌ شدن در قرعه‌کشی‌ها خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفتگو با فارس به ترفند کلاهبرداران فضای مجازی اشاره و اظهار داشت: مجرمین سایبری با ترفندهای گوناگون مانند برنده شدن در قرعه‌کشی، اقدام به تماس با قربانی کرده و پس از دریافت پیامک تایید هویت و دسترسی غیر مجاز به نرم‌افزارهای بانکی به تخلیه حساب و یا سایر جرایم اقدام می‌کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: افراد دقت داشته باشند؛ چنانچه تا بحال در مسابقه یا قرعه‌کشی شرکت نکرده‌اند فریب وعده‌های دروغین کلاهبرداران تلفنی و پیامکی را نخورند؛ همچنین دانستن این مطلب بسیار ضروری است که جهت دریافت جایزه نیازی به ارائه اطلاعات شخصی و بانکی نیست.

وی از هموطنان درخواست کرد: برای جلوگیری از سرقت اطلاعات حساب بانکی به هیچ عنوان پیامک فعال سازی نرم افزارهای بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها