ببینید | سه، دو، یک، عربده!

ببینید | سه، دو، یک، عربده!

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵

حضور اراذل و اوباش در فیلم های سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی بیشتر می شود.

ببینید | بدیمنی طلا

سکانس ماندگار

ببینید | بدیمنی طلا

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

سینما چقدر از زندگی واقعی را با خود دارد و فیلم‌ها چقدر می‌توانند به واقعیت نزدیک باشند؟ از آنطرف فیلم‌ها چقدر به خارج از جهان سینما راه می‌یابند و قصه‌ها رنگ واقعیت به خود می‌گیرند؟ طوری که بگوییم ئه! چقدر همه چیز شبیه فلان فیلم است؟

سه، دو، یک، عربده!

حضور اراذل و اوباش در فیلم های سینمایی و سریال های شبکه نمایش خانگی بیشتر می شود

سه، دو، یک، عربده!

۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

‌می‌دانیم کدام شیر پاک خورده‌ای اولین‌بار آن مبارزات هدفمند لین چانگ و یارانش در لیانگ‌شان‌پو را با هرج‌ومرج، دزدی، درگیری، اعتیاد، بزهکاری، ضرب‌وجرح، قتل و دیگر اعمال مجرمانه خلافکاران ایرانی معادل و همسنگ در نظر گرفت.

پوستر «والدین امانتی» منتشر شد

آغاز اکران ساخته جدید حسین قناعت از چهارشنبه

پوستر «والدین امانتی» منتشر شد

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲

پوستر فیلم سینمایی «والدین امانتی» رونمایی شد.

میراث کرونا برای پرده نقره‌ای

گزارش «جام‌جم» از خداحافظی اجباری با سالن‌های خاطره‌ساز سینما

میراث کرونا برای پرده نقره‌ای

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

درحالی‌که در ماه‌های گذشته بازگشایی دوباره سالن‌های سینما در اکثر کشور‌ها و استقبال مردم برای تماشای فیلم‌ها، خبر از اتفاقات خوشایندی در حوزه سینما می‌داد، سینماداران ایران با شرایطی بحرانی روبه‌رو و چندین سینما در تهران و شهر‌های دیگر خواستار تغییر کاربری و استفاده‌ای دیگر از سالن‌های خود شدند.

«سی‌صد» ۷۰۰ هزار تومانی!

«سی‌صد» ۷۰۰ هزار تومانی!

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳

چه کسی فکرش را می‌کرد روزی برسد برای دیدن یک کنسرت نمایش با صدای رضا بهرام، هر نفر ناچار باشد نزدیک به ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کند؟ ابدا فکر نکنید بلیت‌ها روی دست شرکت برگزارکننده کنسرت مانده است؛ خیر.

ببینید | یک بمب سینمایی در سال ۶۶

سکانس ماندگار

ببینید | یک بمب سینمایی در سال ۶۶

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶

هنوز هم دوئل بچه‌های ایرانی در ایستگاه راه‌آهن و روی ریل قطار از بهترین لحظات کارنامه شاپور قریب است و باوجود اینکه این فیلمساز، فیلم و سریال‌هایی قبل و بعد از انقلاب ساخت، اما هیچ‌کدام ارزش و اعتبار فیلم کوتاه هفت‌تیرهای چوبی را نداشت.

«پیله و پروانه» به آلمان رسید

«پیله و پروانه» به آلمان رسید

۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱

فیلم پیله و پروانه به نویسندگی و کارگردانی محمد صالحی‌ نژاد در بیست و نهمین جشنواره فیلم کیکیفه اشتوتگارت آلمان به نمایش در می‌آید.

ببینید | امام (ره) در قاب سینما

ببینید | امام (ره) در قاب سینما

۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹

فارغ از بلاتکلیفی فیلم فرزند صبح که بهروز افخمی 12 سال پیش آن را ساخت و حتی وعده سال گذشته این کارگردان مبنی بر اکران فیلم در نیمه خرداد 1401 یعنی همین حوالی که عملی نشده است و بی اعتنایی و بی مهری ادامه دار سینمای ایران به ساخت فیلمی شایسته درباره حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به شکلهای مختلف به برخی فیلمهای سینمایی ایران راه یافته و برخی فیلمسازان به اقتضای قصه و در حد بضاعت، بهره برداری خلاقانه و دراماتیک و هنرمندانه ای از وجود حضرت امام یا صحبتها و رویدادهای مرتبط با ایشان در بعضی آثارشان برده اند. این صحنه ها و سکانسهایی که در ادامه به آنها اشاره می شود، از شاخص ترین نمونه ها در این زمینه هستند.

اکران «برادران لیلا» غیرقانونی است

واکنش اعضای کمیسیون فرهنگی در برابر تلاش برای اکران فیلم «برادران لیلا»

اکران «برادران لیلا» غیرقانونی است

۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹

روز گذشته بود که عوامل تولید فیلم «برادران لیلا» در گفتگو با برخی رسانه‌ها کوشیدند تا طی یک فرار به جلو، وزارت ارشاد را سیبل انتقادات در خصوص ارسال غیرقانونی فیلم خود به جشنواره کن کرده و در قامت توجیه‌گر از سویی به رفع و رجوع موضع‌گیری‌های سیاسی بازیگران این فیلم پرداخته و از جانب دیگر تلاش‌های‌شان را برای دریافت مجوز اکران شدت بخشند.

قبلی۵بعدی