اسناد دفاع مقدس سرمایه استراتژیک

در گفت‌وگو با سردار نائینی بررسی شد

اسناد دفاع مقدس سرمایه استراتژیک

۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴

سردار علی‌محمد نائینی که اکنون در جایگاه مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس فعالیت می‌کند، دارای دکترای مدیریت راهبردی و مؤلف کتاب‌هایی چون«اصول و مبانی جنگ نرم» و «تبلیغات و عملیات روانی» است. او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در حوزه انقلاب و دفاع‌مقدس فعالیت‌های اجرایی متنوعی را به‌عهده داشته است. از جمله معاون تبلیغات جبهه و جنگ قرارگاه نجف سپاه در دوران دفاع مقدس، معاون فرهنگی منطقه دوم و هفتم سپاه در سال‌های دفاع مقدس، رئیس ستاد سپاه چهارم بعثت، رئیس ستاد قرارگاه نجف سپاه، دبیر ستاد پشتیبانی جنگ استان کرمانشاه و...

نسبت‌دادن بدحجابی به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نادرست است

بیانیه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پی انتشار تصاویر هنجارشکنانه در باغ راه موزه

نسبت‌دادن بدحجابی به موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نادرست است

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳

در پی انتشار مطلب و تصویری که به صورت کاملا هدفدار و مغرضانه با موضوع "بی حجابی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" در فضای مجازی منتشر شده است، انتشار توضیحاتی در اینخصوص ضروری می باشد.

دفاع مقدس در آینه شعر کودک و نوجوان

دفاع مقدس در آینه شعر کودک و نوجوان

۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۶

از دیرباز کودکان و نوجوانان، مخاطب بسیاری از حرف‌‎ها و واگویه‌های والدین، مربیان و دیگر افراد جامعه بوده‌اند. کودک از بدو تولد با ترانه‌های ناز و نوازش و لالایی‌‎ها و بعدها قصه‌ها، متل‌ها و افسانه‌ها به‌عنوان مخاطب کلام بزرگسالان قرار می‌گیرد و با افزایش سنش، گستره‎ ارتباطی او با دیگران فزونی می‌‎یابد و به تبع آن مفاهیم و درون‌مایه‌هایی که از ارتباط با بزرگسالان دریافت می‌کند چه در قالب گفت‌وگو و چه ادبیات، متنوع و فراوان می‌شود.

وصیت شهید همت

اختصاصی جام جم آنلاین

وصیت شهید همت

۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸

شهید محمدابراهیم همت: با خدای خود پیمان بستم تا آخرین قطره خونم در راه خدا و حفظ و حراست این انقلاب الهی، یک آن آرام و قرار نگیرم.

ببینید | معجزه حضرت عباس و شهدا

روایت شهدا

ببینید | معجزه حضرت عباس و شهدا

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰

فیلمی با عنوان معجزه حضرت عباس و شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس را مشاهده کنید.

صوت | سبکبالان خرامیدند و رفتند

صوت | سبکبالان خرامیدند و رفتند

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۵

نوحه سبکبالان خرامیدند و رفتند با صدای صادق آهنگران را بشنوید.

صوت | یاران چه غریبانه

صوت | یاران چه غریبانه

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶

پرویز بیگی حبیب‌ آبادی شعر یاران چه غریبانه را پس از آزادسازی خرمشهر سرود. این ترانه ابتدا توسط مهدی سلحشور و بعد توسط حسام‌الدین سراج و غلام کویتی‌پور و صادق آهنگران اجرا شد.

جانبازان؛ گنجینه روایت

ثبت خاطرات، کلید صندوقچه دفاع‌مقدس است

جانبازان؛ گنجینه روایت

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

رهبرانقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت سالگرد آغاز جنگ تحمیلی در سال ۶۸ نوشته‌اند: «از همه‌ نگارندگان حوادث جنگ و همه‌ کسانی که توان انجام وظیفه در این مهم را دارند، درخواست می‌کنم از ثبت و ضبط جزئیات این دوران غفلت نکنند و این گنجینه‌ تمام‌نشدنی را برای آیندگان به ودیعه بگذارند.»

ببینید | ملودی‌های ماندگار فیلم‌های دفاع مقدس

ببینید | ملودی‌های ماندگار فیلم‌های دفاع مقدس

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲

«از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف» و «آژانس شیشه‌ای» از جمله فیلم‌های سینمایی هستند که موسیقی ماندگاری داشتند.

داستان ۱۰فرمانده

همه برای دین و میهن

داستان ۱۰فرمانده

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸

هر کسی مبتنی بر شناختش از دوران جنگ، می‌تواند فهرستی از چهره‌های تأثیرگذار در دوران دفاع مقدس تهیه کند. بی‌شک افراد دیگری هم می‌توانستند در این فهرست قرار گیرند اما چون بنا داشتیم ۱۰چهره را انتخاب کنیم، به نام این بزرگواران رسیدیم. چه بسیار فرماندهان لشکر از سپاه و دلاوران ارتش می‌توانستند به این فهرست اضافه شوند. شاید مزیت اینگونه فهرست‌ها این است که ذهن‌مان را فعال می‌کند تا اگر گزینه‌های دیگری در ذهن داریم،‌ به آن اضافه کنیم. از نظر شما، چه کسانی را می‌شود به این فهرست اضافه کرد؟

قبلی۲بعدی