دو تواب در کربلای عراق و دو تواب کربلای ایران

در مسیر زندگی اشخاص، لحظاتی، حیاتی وجود دارد که با یک تصمیم درست یا غلط، تمام گذشته و آینده اش را تحت تاثیر قرار می دهد. تاریخ پر است از افرادی که در ثانیه های آخر زندگیشان، یک عمر را بر باد دادند و برعکس، کسانی هم بودند که باد رفته را باز یافتند.

عکاس خبرنگار دوران مقدس در گفت و‌گو با جام‌جم آنلاین:

برخی، سختی‌های روزهای جنگ را از یاد برده اند/ایستادگی مردم در برابر بحران امروز هم، باید ثبت شود

عکاس خبرنگار دوران دفاع مقدس، شرایط امروز را نیز مانند آن دوران می‌داند و معتقد است در حال حاضر نیز همانند دوران جنگ در یک بحران هستیم و باید مقاومت مردم در برابر این سختی‌ها را ثبت کنیم، امروز بحران را می‌بینیم، اما کسی به‌دنبال ثبت از خودگذشتگی مردم نیست.

به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح شد؛

جبهه برای ما عکاسان تجربی مثل دانشگاه بود/ تمام زندگیم در امام (ره) خلاصه می شد

عکاسان جنگ رسالت ویژه ای در مقایسه با سایر عکاسان دارند، چرا که آنان با خاطرات تلخ و شیرین زیادی دست و پنجه نرم می کنند. یک عکاس از آنچه که به ثبت می رساند، لذت می برد اما عکاس جبهه و جنگ با ثبت برخی از تصاویر غم انگیز اعم از شهادت دوستان و همرزمانش تا آخر عمر به عنوان تلخ ترین خاطرات در ذهنش نقش می بندد.

مدیر روابط عمومی موزه دفاع مقدس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

رشد 85 درصدی بازدیدکنندگان خارجی/ مقدمات تشکیل اتحادیه‌ موزه‌های مقاومت جهانی انجام‌شده است

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اهمیت ترویج صلح در جهان اعلام کرد: روند افزایش بازدید خارجیان از موزه رشد 85 درصدی داشته و بازدیدکنندگان داخلی نیز افزایش 20 درصدی را در کارنامه این باغ‌موزه ثبت کرده‌اند.

توابین دهه 60 با هزاره 60

در مسیرهای زندگی افراد، بزنگاه هایی بوجود می آید که تمام نوشت و سرنوشتش را تغییر می دهد. تاریخ پر است از افرادی که در ثانیه های آخر زندگیشان، یک عمر را بر باد دادند و برعکس، کسانی هم بودند که باد رفته را باز یافتند.

همزمان با هفتمین روز ماه محرم صورت می گیرد

تشییع پیکر مطهر 72 شهید گمنام دفاع مقدس

فردا؛ دوشنبه ۲۶ شهریور ماه ۹۷ همزمان با هفتمین روز ماه محرم و ایام عزاداری حضرت سید الشهدا(ع) پیکر مطهر ۷۲ شهید گمنام دفاع مقدس در ۸ استان تشییع و خاکسپاری خواهد شد.

مراسم بدرقه ۱۳۵ شهید دفاع مقدس آغاز شد +عکس

هم زمان با سومین روز از ماه محرم ۱۳۵ شهید دوران دفاع مقدس از مقابل دانشگاه تهران به سمت خیابان بهشت معراج شهدا توسط مردم قدرشناس پایتخت در حال تشییع هستند.

امشب؛ مراسم وداع با ۱۳۵ شهید تازه تفحص‌ شده

مراسم وداع با پیکر ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس تحت عنوان «شبی با شهدا» امشب در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

گفت‌وگو با مهری یزدانی، همسر جانباز و دارنده جایزه گوهرشاد

با چشم باز عاشقی کردیم...

در این که کار بزرگی کرده شکی نیست؛ دختر 20ساله‌ای که پایش را در یک کفش کرده و گفته باید با یک جانباز ازدواج کند! پدر و مادرش مخالف بوده‌اند اما مهری خانم در اوج جنگ احساس کرده که اگر با جانباز ازدواج کند، دین خود را به انقلاب و مردان جنگ ادا کرده است. می‌گویم احتمالا سرت داغ بوده و ماجراجویی‌ات گل کرده که 18 سالگی تصمیم می‌گیری به جبهه بروی و بعد هم اصرار می‌کنی که با یک جانباز ازدواج کنی، آن‌هم مردی که نه چشم دارد و نه دست!

دانه دانه مجاهدت های شما ... (گرافیک نوشت)

دانه دانه مجاهدت های شما نزد خدای متعال محفوظ است.

گفت‌و‌گوی جام‌جم آنلاین با بیژن کریمی؛

آن شب برابر بود با تمام آن هزار شب !

اسارت دانشگاهی است که رشته‌های تحصیلی آن به شکل عملی تدریس می‌شود و همه شاخه‌ها نظیر معارف و جامعه‌شناسی و روانشناسی و غیره در آن وجود دارد.

مراسم استقبال از ۱۳۵ شهید در معراج شهدای تهران

مراسم استقبال از ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده در معراج شهدای تهران برگزار می‌شود.

راز شباهت این نقاشی پرتره شهید حادثه تروریستی مریوان با عکس معروف شهید دفاع مقدس در چیست؟

امتداد تاریخ از بصره تا مریوان

ماجرا همچنان ادامه دارد؛ داغ همان است، لاله‌ها در همان جغرافیا می‌رویند و حماسه‌ها هنوز از همان بن‌مایه‌های قدیمِ رشادت ساخته می‌شوند. مرزها همان است و خاکریزها همان؛ چه بسا گسترده‌تر به پهنای تاریخ و جغرافیا... از بصره تا خرمشهر، از شلمچه تا سردشت و حالا از خط باریک مرزهای غربی ما تا مریوان. قصه برای ما هنوز که هنوز است قهرمان‌های عجیب و جذاب خودش را دارد.

ورود پیکر ۷۵ شهید دفاع مقدس از مرز شلمچه +عکس

پیکر ۷۵ شهید تازه تفحص شده صبح امروز چهارشنبه ۲۷ تیر از مرز شلمچه وارد کشور شد.

ورود پیکر ۶۰ شهید دفاع مقدس به تهران؛ سه شنبه

رئیس ستاد معراج شهدای مرکز گفت: پیکر مطهر ۶۰ شهید تازه تفحص شده که اخیرا از مرز خسروی وارد کشور شده‌اند، صبح فردا سه شنبه ۲۶ تیرماه ۹۷ وارد معراج شهدای تهران خواهند شد.

ورود پیکر مطهر ۶۰ شهید دفاع مقدس به کشورمان

فرمانده کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیرو‌های مسلح از ورود پیکر‌های مطهر ۶۰ شهید دوران دفاع مقدس از مرز خسروی به خاک کشورمان خبر داد.

بازگشت پیکر ۵۶ شهید دفاع مقدس به کشور

پیکر مطهر و نورانی 56 شهید دوران دفاع مقدس چهارشنبه 20 تیر ماه ساعت 10:30 از مرز خسروی وارد میهن اسلامی می شود.

دیدار مادر با فرزند پس از 36 سال / اسکناس های نویی که برای "روز بازگشت" کنار گذاشته شده بود + عکس

مادر شهیدان محمد عزیزی و محمد مهرورز عصر شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ پس از ۳۶ سال با پیکر فرزند شهید خود در معراج شهدا وداع کردند.شهید محمد عزیزی، فرزند عباسعلی، متولد ۱۳۴۰، اعزامی از استان خوزستان بود. این شهید بزرگوار در سال ۱۳۶۱ به جنگ اعزام و در عملیات رمضان در سال ۶۱ و در منطقه عملیاتی شرق بصره به شهادت رسید.

کشف پیکر ۲۰ شهید دفاع مقدس در عراق +عکس

با تلاش اعضای تیم کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، روز گذشته، یکشنبه ۱۰ تیر ماه۹۷ در خاک‌های گرم عراق پیکر مطهر ۲۰ تن از شهدای دوران دفاع مقدس کشف شد.

گفت‌وگو با رزمنده‌ای که فرمانده‌اش شهید مصطفی چمران بود

«یوزی» در دست و «ذکر» بر لب

یکی از راه‌‌های پیروزی،‌داشتن فرمانده و راهبری است که کاربلد باشد.هم استراتژی داشته باشد و بداند که چگونه گروهش را به هدف برساند و هم بلد باشد چگونه در ذهن و دل آدم‌هایش جا باز کند که از او حرف‌ شنویی داشته و آنقدر به او اعتماد کنند که بدون اما و اگر حرفش را عملی کنند.

قبلی۳بعدی