چمران دقایقی پیش از شهادت از خداوند چه خواست؟ + عکس نوشت

داخل خودرو نشسته بود و آرام آرام روی کاغذ سطرهایی را می نوشت، سطرهایی که شاید هیچ کس جزء خودش فکر نمی کرد تبدیل به آخرین مناجات عاشقانه اش با خداوند و با زندگی زمینی باشد.

همرزم سردار دهلاویه در گفت‌و‌گو با جام‌جم آنلاین مطرح کرد:

شهید چمران چه چیزی را آبروی اسلام می دانست؟

همرزم شهید چمران به نقل از این شهید گفت: فلسطین آبروی اسلام است و تمام امت اسلامی وظیفه دارند در آزادسازی فلسطین کمک کنند تا در آنجا دولت فلسطینی تشکیل گردد.

فریاد «یا خمینی» توسط توابین عراقی اسیر بعثی‌ها

۱۵ رمضان ۶۹بود هوای گرم بغداد بازداشتگاه «مشروع ۲» ناگهان صدای «یا خمینی» بلند بلند شنیده شد و با کابل به جان اسرا افتادند و صدای «یا حسین» شنیده شد و بعد شدت ضربات صدای «یا زهرا یازهرا» بلندتر شد و این صدا از «مشروع ۱» شنیده می‌شد.

نقش زنان در دفاع مقدس هنوز هم ادامه دارد

زنان کشورمان در طول هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در عرصه‌های مختلف جنگ تحمیلی برعهده داشتند، نقشی که از خط مقدم شروع می‌شد و تا پشت دیوار خانه‌هایشان ادامه داشت.

روزهای گلوله و مربا

سیده ساره میر ابوطالبی، بانوی 74 ساله سادات شهری از جنگ خاطره بسیار دارد. حتی اگر مثل خیلی از رزمنده‌ها سلاح به دست نگرفته باشد و مقابل دشمن در خط مقدم رخ به رخ جنگیده باشد، باز هم می‌توان ساعت‌ها پای حرف‌هایش نشست و دفتر خاطرات آن روزهایش را ورق زد.

عکس نوشت

توصیه شهید جهان آرا به همرزمانش چه بود؟ + عکس

شهید محمدعلی جهان آرا در زمان اشغال خرمشهر توسط نیروهای بعثی توصیه ای به همرزمانش کرد که تا سال ها بعد از فتح خرمشهر هنوز دهان به دهان میچرخد.

عکس نوشت

تصاویری از لحظات ماندگار 3 خرداد 61 و آزادی خرمشهر

به مناسبت سی و ششمین سال‌ آزادسازی خرمشهر 10 عکس از لحظات تاریخی این اتفاق بزرگ را در ادامه مشاهده می کنید.

عکس نوشت

خبر آزادی خرمشهر را چه کسی اعلام کرد + عکس

«شنوندگان عزیز توجه فرمایید! شنوندگان عزیز توجه فرمایید! خرمشهر! شهر خون آزاد شد»، این جمله در حافظه تاریخی ملت ایران با صدای «محمود کریمی علویجه» ثبت شد.

عکس نوشت

ماجرای "جمعیت خرمشهر 36 میلیون نفر" چه بود؟ + عکس

«شهید بهروز مرادی» کسی بود که روی تابلوی ورودی خرمشهر این جمله معروف را نوشت.

سوم خرداد روز حماسه و پیروزی

پاسخ سرباز ایرانی به سرباز عراقی که نوشته بود "آمده ایم بمانیم"! (عکس نوشت)

شهید بهروز مرادی فرمانده گروهی از مدافعان خرمشهر، به دیوارنوشت یک سرباز عراقی که بعد از اشغال خرمشهر نوشته بود: آمده ایم که بمانیم، پاسخ جالبی داد.

گفت‌وگو با پسر شهید مدافع حرم شیخ‌ صالح حسن‌زاده

از خرمشهر تا «بیجی»

بذر عشقی که سال 61 و در جریان حماسه آزادسازی خرمشهر در وجب به وجب خاک خونین این شهر، در کنار مسجد جامع خرمشهر و در دل جنگ و خون و ویرانی و حسرت کاشت، 33سال بعد در شهر بیجی عراق به بار نشست و گل داد و گلبرگ‌هایش دو بال زیبای پرواز شد تا او را به آسمان، به بهشت خدا برساند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان؛

چهره جنگ زده خوزستان از بین نرفته است

مجید ناصری نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:قبل از جنگ استان خوزستان یکی از مرفه ترین استان ها ومنبع اشتغال زایی برای کشور بود اما در شرایط فعلی متوسط بیکاری خوزستان از متوسط کشور بیشتر است.

پرونده جام جم به مناسبت ایام سالگرد شهادت شهید حاج شعبان نصیری

جهان‌ آرای موصل

تقدیرش بر شهادت بود اما نه در هشت سال دفاع مقدس و نه حتی در جنگ‌های داخلی عراق یا در کنیا و سومالی؛ بنیانگذار سازمان بدر، جانشین فرمانده گردان امام سجاد(ع)، جانشین فرمانده گردان حضرت علی‌اکبر‌(ع) در لشکر 10 سیدالشهدا و رئیس ستاد لشکر بدر در هشت سال دفاع مقدس زنده ماند و 5 خرداد سال گذشته، حین عملیات مستشاری در موصل برای مبارزه با داعش، به سوی یاران شهیدش پرکشید تا برای همیشه به عنوان جهان‌آرای موصل در قلب‌ها زنده بماند. نخستین سالگرد شهید نصیری با حضور همرزمان، دوستان و خانواده‌اش امروز ساعت 17 تا 20 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.

مشق ایثار با قهرمانان وطنی

ایثار و از خودگذشتگی یکی از اصول مهم اخلاقی است و تاثیر بسزایی در جامعه و در دیدگاه تمامی انسان‌ها جایگاه خاصی دارد. هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای از ایثار و نمونه بارز از خودگذشتگی است. نوعی از خودگذشتگی که متعلق به همه ملت ایران است و می‌تواند دلیلی باشد تا همه اقشار و نهاد‌ها، برنامه‌های خود را در این حوزه‌های فرهنگی اجرا کنند، بنابراین برای رواج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی نباید تبلیغ اسطوره‌های تاریخ کشور را نادیده گرفت.

عملیات مسلم بن عقیل؛ گرفتن امتیاز از دشمن

این عملیات با رمز یا ابوالفضل العباس (ع) در محور سومار به صورت نیمه‌گسترده با همکاری سپاه و ارتش به اجرا درآمد.

گفت‌وگوی جام‌جم با جانباز دفاع مقدسی که 36 سال است خواب به چشم هایش نیامده است

رگ خوابی که در سومار گم شد

30 سال بعد از پایان دفاع مقدس، بعد از حضور دلاورانه هموطنانمان در جبهه‌های جنگ و ایثار و مقاومتی که جاودانه شده است، هنوز هم می‌توان پای صحبت مردانی نشست که نشان جنگ به سینه دارند. مردانی که زمان، برایشان نه دومین ماه سال 1397 که همان روزهای آتش و خمپاره است، همان سال‌های مقدس دفاع و مبارزه، روزهای سنگر و خاکریز، خط مقدم و شهادت. قهرمان‌هایی مثل رجب رشیدی‌نسب، یکی از جانبازان کشورمان که سهمش از آن روزهای دور، از دنیای ایثار و جانبازی، یک سهم عجیب بوده است.

جزئیات کشف پیکر ۱۲ شهید دفاع مقدس در عراق+عکس

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: در سومین روز فعالیت گروه‌های تفحص در سال جدید پیکر ۱۲ شهید دفاع مقدس کشف شد.

شهادت 3 مدافع حرم در حمله رژیم صهیونیستی به پایگاهی در سوریه + تصاویر

در پی حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی در حمص سوریه مدافع حرم سید عمار موسوی اعزامی از اهواز، مهدی لطفی نیاسر و اکبر زوار جنتی اعزامی از تبریز به شهادت رسیدند.

عکس خانوادگی متفاوت سردار شهید

سردار داوود کریمی که از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود را در عکسی مشاهده می کنید که با فرزندانش مشغول بازی است.

سفره هفت سین در جبهه +عکس

رزمنده ها لحظه تحویل سال در جبهه ها با شور و شوق سفره هفت سین می انداختند و همه کنارش جمع می شدند اما سین های هفت سین شون با سین های ما خیلی فرق داشت.

قبلی۴بعدی