- عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
ببینید | آخرِ بازی

ببینید | آخرِ بازی

۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۸

ضیافت فوتبال تمام شد. اولین جام جهانی در خاورمیانه در حالی پایان گرفت که در نهایت لئومسی توانست جام زرین را پس از 36 سال به آرژانتین ببرد. جامی که برای بسیاری از دوستداران فوتبال خاطره‌انگیز بود.

از دسته4 انگلیس تا دستکش‌طلایی جام‌جهانی

زندگی پر‌فراز و نشیب امیلیانو مارتینز

از دسته4 انگلیس تا دستکش‌طلایی جام‌جهانی

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵

در بین 22بازیکنی که دیشب در ورزشگاه لوسیل به میدان رفتند تا فینال آرژانتین و فرانسه را برگزار کنند، داستان زندگی امیلیانو مارتینز، گلر تیم آرژانتین در نوع خود منحصربه‌فرد است. او طی 12سال مسیری را طی کرده که شاید خودش هم در خوشبینانه‌ترین حالت، فکرش را هم نمی‌کرد. سال2010 و در 17سالگی تصمیم گرفت تا کشورش را ترک کند و به تیم جوانان آرسنال بپیوندد. خودش می‌گوید برادر و مادرش با گریه التماس می‌کردند که نرود اما صحنه دردناک برای او زمانی بود که شب‌گریه پنهانی پدرش را دید زیرا نمی‌توانست پول بلیت را بپردازد.

شب‌جاودانگی

آرژانتین در یک فینال جنون‌آمیز، قهرمان جام‌جهانی شد

شب‌جاودانگی

۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶

سال‌ها منتظر ماندند. سال‌ها با شکست معاشرت کردند. بارها ناامید شدند اما ارزشش را داشت. تماشای لحظه‌ای که لیونل مسی جام‌جهانی را بالای سر می‌برد، درست مانند 36سال پیش که دیه‌گو آرماندو مارادونا جام را بالای سر برد. این انتظار ارزشش را داشت.

ببینید | آرژانتین قهرمان جهان شد

جام جهانی 2022 قطر

ببینید | آرژانتین قهرمان جهان شد

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷

دیدار فینال بیست و دومین دوره رقابت های جام جهانی بین تیم های آرژانتین و فرانسه که در ۱۲۰ دقیقه با تساوی پرگل به پایان رسیده بود در ضربات پنالتی به سود یاران مسی به پایان رسید.

ببینید | فینال‌ های تاریخی جام جهانی

ببینید | فینال‌ های تاریخی جام جهانی

۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

جام جهانی فوتبال در دهه شصت قرن بیستم با شور و حرارت خاصی برگزار می‌شد. علاقمندان زیادی برای دیدار‌های فینال در ورزشگاه‌ها جمع می‌شدند تا این رقابت‌ها را از نزدیک ببینند.

نیازمندی ها