غم ملت

«جام‌جم» از وحدت و وفاق مردم ایران گزارش می‌دهد

غم ملت

۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳

ظهر روز یکشنبه در آستانه شب ولادت امام رضا(ع) بود که وقوع یک سانحه دردناک تیتر یک همه رسانه‌های داخلی و خارجی شد. خبری که حکایت از سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور و تیم همراه‌شان درمسیر افتتاح پروژه «ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز» در منطقه ورزقان داشت. از همان آغاز انتشار این خبر، فضای رسانه و جامعه در بهت و نگرانی فرورفت. اخبار این سانحه لحظه به لحظه به‌روزرسانی می‌شد. همه مردم چشم دوخته بودند به اخبار تا شاید خبری امیدوارکننده بیاید و دلشوره‌ها را پایان دهد.

پروازی که ایران را عزادار کرد

پروازی که ایران را عزادار کرد

۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۳

سانحه جانکاه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و هیات همراه، مقارن با ولادت حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) که منجر به شهادت آیت‌ا... سیدابراهیم رئیسی وحجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم(رحمت‌ا...علیهما) ودیگر همران‌شان شد،دل مردم ایران را به‌درد آورد.

خدمت؛ نشان افتخار شهید جمهور

خدمت؛ نشان افتخار شهید جمهور

۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۲

آیت‌ا...سیدابراهیم رئیسی، یکی از حلقه‌های ارزشمند این زنجیره تعالی و تکامل مکتب اسلام بوده است که در زمانه خود براساس شناخت تکلیف دوران، عهدی با خدا ــ برای خدمت به مردم و افزایش کارآمدی نظام ــ بست.

تمهیدات ترافیکی مراسم تشییع پیکر مطهر شهید رییسی

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد؛

تمهیدات ترافیکی مراسم تشییع پیکر مطهر شهید رییسی

۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹

رییس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی برگزاری مراسم تشییع پیکر رییس جمهور فقید شهید آیت الله رئیسی را اعلام‌کرد.

تمامی امتحانات دانش‌ آموزان تا پایان هفته لغو شد

تمامی امتحانات دانش‌ آموزان تا پایان هفته لغو شد

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۲

محسن منصوری معاون رئیس جمهوری اعلام کرد که امتحانات دانش‌آموزان تا پایان هفته لغو شد.

کلیک روی پول

کلیک روی پول

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۹

رفتار جامعه ایرانی در شبکه‌های اجتماعی چگونه است؟ پاسخ به این پرسش مقدماتی طلب می‌کند که نیاز به داده‌های آماری به‌روز است.

توقف مرگ پیش از تولد

«جام‌جم» علت افزایش نرخ سقط جنین و آسیب‌های آن را بررسی می‌کند

توقف مرگ پیش از تولد

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۹

مرگ پیش از تولد یا همان سقط جنین تراژیک‌ترین بخش ازمسأله جوانی جمعیت است‌. براساس مطالعات انجام شده درکشور، به‌طور میانگین سالانه بین ۳۵۰ تا ۷۰۰هزار سقط در کشور انجام می‌شود و تقریبا یک‌سوم تولدها درکشور ازدست می‌رود که از این تعداد فقط حدود ۱۰تا۱۲هزار سقط با مجوز قانونی و ازسوی پزشکی قانونی انجام می‌شود.این مسأله هشدار رئیس‌جمهور راهم در پی داشته است. حالا رئیس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از تشکیل کارگروه مقابله با سقط عمدی در وزارت بهداشت خبر داده است.

تله‌ای به نام زنانه‌شدن اعتیاد در ایران

«جام‌جم» افزایش نرخ ۱۳۳درصدی اعتیاد در میان زنان و دختران را بررسی می‌کند

تله‌ای به نام زنانه‌شدن اعتیاد در ایران

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹

«نرخ اعتیاد زنان ۱۳۳درصد افزایش یافت»؛ این خبری بود که چندی پیش دبیر میز پیشگیری از مصرف موادمخدر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرد؛ آماری سیاه و دردناک از بلعیده‌شدن بسیاری از زنان و دختران ۱۵تا ۳۰ساله کشورمان در باتلاق اعتیاد!

آقا دست ما را گرفته است

پای صحبت مردی که ۳۰سال است در حرم مطهر رضوی مدیحه‌سرایی می‌کند

آقا دست ما را گرفته است

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۳

نام حاج علی ملائکه با «رضاجان» گره خورده و به همان نام شهره شده است. شهرتی که مرزهای حرم امام هشتم (ع) و فارسی زبانان را درنوردیده و بر جان و دل شیعیان لبنانی نشسته است.

گسترش دامنه‌ بارش‌ها از سه‌شنبه

در گفتگو با جام جم آنلاین مطرح شد

گسترش دامنه‌ بارش‌ها از سه‌شنبه

۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۹

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: روز سه شنبه بارش‌ها به شکل گسترده‌تری در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر در گیلان و مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال قزوین، البرز تهران، شمال خوزستان، غرب و شمال اصفهان، مرکزی و قم ادامه خواهد داشت.

قبلی۴بعدی