jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۶۸۷۰ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با یک خبر تازه شناخته شد. در محافل ورزشی و غیرورزشی موضوع بحث و گفت‌وگو افراد بود و فقط یک اتفاق به پیگیری خبر سانحه بازیکن راگبی و هندبال بانوان منجر شد.

بازیکن تیم ملی راگبی، سارا عبدالملکی در سانحه تصادف با صدمه نخاعی مواجه شد. این عنوان خبری بود که راگبی را به خیلی‌ها در ایران شناساند و همین طور سارای راگبی را به مردم و بعد اتفاق‌های دیگر....

کمک‌های مردمی یکی پس ازدیگری به دست مادر رسید. بزرگان ورزش وهنرمندان به او سر زدند. سارا روی تخت بیمارستان و در دل مردم و راگبی این بار در صدر اخبار است. به قول اعرابی، سرمربی تیم ملی راگبی ایران، این ورزش شهرت این روزهایش را مدیون ساراست.

قدرشناسی مردم و پیگیری مسئولان و مربی تیم ملی همین طور اعضای تیم ملی پسران و دختران به سارا برای تولدی دوباره و بازگشت به زندگی امید می‌داد.

این قدرشناسی، همدلی و همراهی دوستان سارا آن‌قدر پررنگ بود که باخبر شدیم چندی پیش سرمربی تیم ملی در یک برنامه از پیش تعیین شده رسما از سارا و خانواده عبدالملکی دعوت کرد به تمرین بچه‌ها بیایند و از نزدیک تمرین تیم ملی راگبی را مشاهده کنند. با این دعوت معنای دیگری از حمایت، رفاقت، صداقت و در کنار هم بودن تعبیر شد.

همیشه خدای ناکرده اگر اتفاقی برای یکی از ورزشی‌ها روی بدهد یا حادثه‌ای جامعه را آزرده‌خاطر کند سه واژه است که تعبیر بهتری پیدا می‌کند؛ همراهی، مهربانی و همدلی.

همان واژه‌های آشنایی که دیدار اعضای تیم ملی راگبی با سارا روی ویلچر آن هم در زمین ورزشگاه تختی، یک بار دیگر آنها را معنا کرد. حیف ثبت این لحظه‌ها فقط از طریق گفتار گزارشگر رادیو ورزش میسر شد و نماینده‌های رسانه‌های دیگر نبودند.

دوستان سارا عبدالملکی با این حرکت نشان دادند او را در بیمارستان و منزلش حتی در ورزشگاه تنها نمی‌گذارند و برای آنها هنوز سارای دوران بازی در میدان رقابت‌هاست.

سارا عبدالملکی میان آن همه نگاه‌های مهربان و در کمال امیدواری زیاد و با لبخند به زمین نگاه می‌کند و در پاسخ به من که پرسیدم دوست داری برگردی، می‌گوید: تا دو ماه دیگر سرپا هستم، اما برای شروع تمرین باید حالم بهتر شود.

روحیه سارا بسیار خوب است. او از روز اول پس از آن اتفاق ناگوار که در آی‌سی‌یو دیده بودم و برای تهیه گفت‌وگو رفته بودم روحیه بهتری دارد. دست‌هایش را بهتر حرکت می‌دهد و اندامش رفته رفته تحت اختیارش درمی‌آیند که اینها نشانه‌های خوبی بعد از آسیب‌دیدگی نخاع است.

این یعنی شروع و تولدی دوباره. سارا از تمامی کسانی که تنهایش نگذاشتند تشکر می‌کند؛ از پدر و مادرش. مادری که برای او سمبل مهربانی، رازداری و گذشت است. می‌گوید: خیلی شرمنده مادرم هستم و با تمام‌ وجودم دوستش دارم. بغض در گلو به سارا اجازه نداد حرف‌هایش را کامل بگوید. اشک در چشمانش جمع شد و با حالت بغض یک بار دیگر مادرش را صدا زد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر