jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۴۸۴۰۷   ۲۰ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۳

مسئول ستاد مرکزی و اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: خانواده‌ها باید دقت داشته باشند که وقتی فردی از خانواده در مرحله ترک مواد مخدر باشد در صورتی که دوباره به سمت مواد مخدر رفته و از آن استفاده کند، دچار مسمومیت استفاده بیش از حد می‌شود که این موضوع از عوامل مرگ می‌شود.

عوامل اصلی مرگ‌ومیر ناشی از مسمومیت‌ها اعلام شد

دکتر طلعت قانع گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی، بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از مسمومیت‌ها به مسمومیت با مواد مخدر و داروهای روانگردان مربوط می‌شود و این امر تعداد بسیار زیادی را نیز شامل می‌شود.

وی افزود: این آمار هم شامل موارد استفاده بیش از حد (مسمومیت حاد)، مسمومیت با داروهای روانگردان جدید که رفته رفته جایگزین مواد قاچاق قبلی می‌شوند و همچنین عوارض ناشی از سوء مصرف مواد مخدر است که تعداد آن‌ها بیش از 50 درصد در کشور می‌باشد.

مسئول ستاد مرکزی و اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت گفت: در این زمینه خانواده‌ها باید مراقبت بیشتری از افراد خانواده خود داشته باشند. به هر حال موادی که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند استاندارد خاصی ندارند و به صورت قاچاق وارد می‌شوند و هر چیزی می‌تواند مخلوط این مواد شود. بیشتر اوقات چیزی که مخلوط مواد می‌شود موجب مرگ و میر می‌شود.

وی افزود: خانواده‌ها باید دقت داشته باشند که وقتی فردی از خانواده خود در مراحل ترک مواد مخدر است اگر دوباره به سمت مواد مخدر برود و مصرف کند دچار مسمومیت استفاده بیش از حد می‌شود که همه این عوامل موجب مرگ می‌شود. اگر هم فرد فوت نکند عوارض طولانی مدت و جبران ناپذیری را خواهد داشت. این افراد هوشیاری و حس حرکتی خود را از دست می‌دهند و تا پایان عمر در گوشه‌ای از خانه باید نگهداری شوند.

قانع گفت: از میان عوامل اصلی مرگ و میر ناشی از مسمومیت با سموم شامل سموم دفع آفات نباتی، قرص برنج، مونواکسید کربن و داروها، مرگ ناشی از مسمومیت با مواد مخدر چند برابر سایر این موارد است.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر