jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۶۹۷   ۲۴ دی ۱۳۹۰  |  ۱۶:۳۶

فصل چهارم کاوش در شهر زیرزمینی سامن با اولویت پیگردی راهروهای ارتباطی این شهر آغاز شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرکل میراث فرهنگی - صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به اینکه فصل چهارم کاوش با اولویت پی‌گردی و کاوش راهروهای ارتباطی این شهر زیرزمینی آغاز شده است افزود : کاوش‌ فضاهای شناسایی شده و پاک‌سازی فصل سوم در کارگاه‌های 2 و 5 از دیگر مواردی است که در این فصل از عملیات اجرایی می‌شود.

اسداله بیات افزود : در این فصل از کاوش، کارشناسان تلاش می‌کنند با عبور از موانع به فضاهای جدیدی دست پیدا کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی - صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: با توجه به این که در 3 فصل گذشته نتایج بسیار ارزشمندی به دست آمده است در این فصل از کاوش میدان عملیات پژوهشی گسترش نخواهد یافت و تمرکز بر شناسایی نقاط تاریک و مبهم مجموعه از منظر تاریخی، کاربری‌های متصور، اهداف پدیدآورندگان و ویژگی‌های منحصر به فرد مجموعه است.

بیات افزود : عملیات پاکسازی و شناسایی شهر زیرزمینی سامن از سال 86 آغاز شده است که تا کنون اشیا، سفال، مهره های متعدد و چند سکه تاریخی در دالان ها و اتاق های شهر زیرزمینی سامن یافت شده است که یک سری از سفال ها مربوط به دوره های اشکانی هستند .

شهر زیر زمینی سامن در سال 87 به شماره 24622 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر