jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۲۹۵۵۰   ۱۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۷

دو سال قبل همسایه‌های زنی در غرب تهران خبر دادند درگیری بین او که «رعنا» نام داشت و مردی که به خانه‌اش رفت‌وآمد می‌کرد، باعث مرگ زن شده‌ است.

جزئیات قتل همسر ایرانی‌ از زبان مرد افغان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، دو سال قبل همسایه‌های زنی در غرب تهران خبر دادند درگیری بین او که رعنا نام داشت و مردی که به خانه‌اش رفت‌وآمد می‌کرد، باعث مرگ زن شده‌ است.

فردی که با مأموران تماس گرفته ‌بود، گفت: رعنا چند ماهی می‌شد که به این آپارتمان آمده ‌بود و مردی هم به خانه‌اش رفت‌و‌آمد می‌کرد.

امروز صبح (روز حادثه) آنها با هم درگیر شدند و رعنا به قتل رسید. زمانی که مأموران به محل رسیدند، جسد رعنا را مشاهده کردند که خفه شده‌ و مردی جوان به نام کریم هم بالای سر او ایستاده بود.

کریم به دستور بازپرس بازداشت شد و جسد رعنا نیز به پزشکی قانونی انتقال یافت. کریم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: رعنا با مرد دیگری رابطه داشت و این موضوع من را اذیت می‌کرد.

روز حادثه وقتی دیدم رعنا همچنان به کارش ادامه می‌دهد عصبانی شدم و او را به قتل رساندم. با توجه به اعتراف متهم و تکمیل پرونده، کیفرخواست علیه او صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده ‌شد.

روز گذشته جلسه رسیدگی به پرونده این متهم برگزار شد. در ابتدای جلسه رسیدگی با توجه به اینکه نماینده دادستان حضور نداشت، منشی جلسه کیفرخواست را خواند و سپس اولیای‌ دم در جایگاه حاضر شدند.

مادر مقتول که به‌عنوان یکی از اولیای‌ دم در جایگاه حاضر شده ‌بود، درخواست قصاص کرد و گفت: من یک نوه دارم که ١٠ساله است. وقتی دخترم از شوهرش جدا شد، پسرش با او زندگی می‌کرد، بعد از قتل دخترم، نوه‌ام با پدرش زندگی می‌کرد و ما با هم ارتباط داشتیم اما یک سال قبل داماد سابقم فوت کرد و این‌طور بود که ارتباط ما به طور کامل قطع شد و من هرچه تلاش کردم نوه‌ام را پیدا کنم موفق نشدم. اما از طرف خودم درخواست قصاص دارم. من پولی ندارم که تفاضل دیه و سهم صغیر را بدهم بااین‌حال از قصاص هم گذشت نمی‌کنم.

وقتی نوبت به متهم رسید، او در جایگاه حاضر شد؛ اتهام قتل و رابطه را قبول کرد و گفت: من از طریق پسر صاحبکارم با رعنا آشنا شدم، او به من گفت چند زن در یک خانه زندگی می‌کنند و یکی از آنها زنی زیبا و جوان است که مشکلات مالی زیادی دارد و اگر دوست داشته ‌باشم می‌توانم به دیدنش بروم. من یک ‌بار به آن خانه رفتم و رعنا را دیدم. او زن دوست‌داشتنی و زیبایی بود.

ما با هم رابطه داشتیم. عاشق رعنا شدم و به او گفتم، اگر دوست داشته‌ باشد، ما می‌توانیم با هم زندگی خوبی داشته ‌باشیم. او را از خانه‌ای که بود بیرون آوردم و در غرب تهران برایش خانه اجاره کردم. زندگی آرامی هم داشتیم، من سر کار می‌رفتم و هرچه می‌خواست می‌خریدم و با هم رابطه خوبی داشتیم. من او را به صورت صیغه‌ای عقد کردم و دیگر زن و شوهر شده‌ بودیم.

تا اینکه یک شب قبل از حادثه صاحبکارم با من تماس گرفت و گفت بتون‌ریزی داریم و باید سر کار بروم. من هم رفتم و فردای آن روز برگشتم. صبح زود بود، زنگ در را زدم، رعنا در را باز نکرد، فکر کردم خوابیده‌ است؛ به تلفنش زنگ زدم، باز هم جواب نداد. یکی از همسایه‌ها که من را می‌شناخت در را باز کرد و من وارد خانه شدم.

در واحد باز بود، به محض اینکه وارد شدم، مردی جوان با تیزی به من حمله کرد، جاخالی دادم و به سمت آشپزخانه رفتم که چاقو بردارم که آن مرد فرار کرد. بعد با رعنا جروبحث کردم، کمی که آرام شدیم به او گفتم اگر می‌خواهد به این کارهایش ادامه دهد، به من بگوید که بروم و او هم به زندگی‌اش ادامه دهد اما او حرف زشتی به من زد. من دوباره عصبانی شدم.

به سمت رعنا حمله کردم و دستم را دور گلویش حلقه کردم و فشار دادم تا اینکه فوت شد. متهم درباره اینکه چرا قبلا دراین‌باره حرفی نزده ‌بود و رابطه نامشروع را هم پذیرفته ‌است، گفت: من قبلا هم گفتم او را صیغه کرده ‌بودم. ما افغان‌ها بدون اینکه کسی را عقد کنیم، با او رابطه برقرار نمی‌کنیم؛ من معنی حرفی که گفتید را نفهمیدم و اتهام را قبول کردم.

او درباره اینکه آیا در افغانستان زن و فرزند و خانواده دارد، گفت: زنم در جنگ کشته‌ شد، خودم هم در آن جنگ بودم اما سالم ماندم. بچه‌هایم حالا در آنجا زندگی می‌کنند اما پدر و مادر و خواهرم در افغانستان هستند؛ اتفاقا آنها رعنا را دیده و پسندیده‌اند؛ قبل از عقد من عکسی از رعنا برای آنها فرستادم و موافقتشان را گرفتم. هیأت قضات بعد از دفاعیات متهم و وکیل‌مدافعش برای تصمیم‌گیری درباره این پرونده وارد شور شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
تموز
-
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
چرا باید فقر یه زن ایرانی رو به این سرنوشت بیاندازه ؟ هرچند معتقدم تنها دلیلش فقر نبوده ...
۰
۰
عباس
-
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
در مورد دلیلش از زنان افغانستان و زنان خانوادت تحقیق كن دوست عزیز ، مسلما زنان افغانستان بهتر به دلایلش واقفن
تموز
-
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
عباس ... خدا شفات بده !
یه نفر
-
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
وقتی نظرات آدمایی مثل عباس ... رو می خونیم خیلی از اتفاقای ناهنجاری كه تو جامعه می افته رو درك می كنیم ... تشخیص اشتباه ، تصمیم فوری ... صدور حكم ! البته اونم با ادبیات و فرهنگ برخواسته خودش !!!!!!!!!!از
بی ادبیات
-
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
خطاب به یك نفر , شما زیاد جدی نگیر در مورد نظرات , شما توی یك خط نظرت , ۵ تا غلط داشتی , با سواد برو تمرین لغات كن كه توی یك خط ۵ تا غلط نداشته باشی , ادبیات و فرهنگ
یه نفر
-
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
خطاب به بی ادبیات !! شما خیلی كارت درسته برو جواب میرافغان رو بده كه اون بالا به همه توهین كرده ... بعد هم ، تو كه خودت می نویسی خودت هم لایك میدی ، لاقل یه 100 تایی لایك میدادی با درایت !!!!!!!!!!! از طرز بیانت سوادت مشخصه عباس ...
شكر هار
-
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
ببین چقدر مبادی آداب هم بوده نظر خانواده اش رو هم جویا شده !!!! بعد میگن افغانها بدن!!!!!!!
۰
۰
نیما
-
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
این افراد انسانهای بسیار دروغگویی هستن و قتل صد درصد بدلایل دیگه ای رخ داده ، بعد هم برای فرار از مجازات دروغ میگن، باید مسؤلین یكبار تكلیف مردم ایران رو با افغانیها روشن كنن و تمام افغانیهای غیر مجاز رو به افغانستان برگردونن ، افغانیها امنیت و آرامش جامعه ایران رو به خطر انداختن و مسولین هم پاسخگو نیستن ، بعد از قتل هم در كمال وقاحت و به آسانی آب خوردن دروغ میگن
۰
۰
Ali
-
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
امام صادق(ع): كسی كه كسی را قضاوت كند نمیرد تا خودش مرتكب آن شود. دوست عزیز اصلاً به عاقبت حرفهایی كه زدید توجه كردید؟! اول به وأسطه گناه كرده شخصی ملتی را دروغگو میدانید، ملتی را متهم نه بلكه گناهكار میدانید. دوم اینكه مگر شما نه عوذبالله خدا هستید كه با خواندن یك صفحه قضاوت می كنید. حكم میدهید؟ قاضی برای صدور حكم برای امثال فوق حداقل به ٣ زمان نیاز دارد.
احمد رضایی
-
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
دقیقا راست گفتید افغانیها امنیت ایران اسلامی رو بخط انداختن و باید هرچه سریعتر به افغانستان برگردونده بشن ، در مورد اینكه این افراد پس از قتل یا هرگونه خلاف دیگری دروغ های مضحك میگویند هیچ شكی نیست ، ضمن درخواست مجازات اعدام برای اینگونه افراد از مسئولین مربوطه خواهشمندم تكلیف ملت ایران را با افغانیها مشخص كنند و آنها را هرچه سریعتر به افغانستان برگردانند ، مسئولین هرچه سریعتر اقدام كنند ، مردم ایران از اینهمه خلاف و جنایت از سوی افاغنه واقعا به تنگ آمده اند
۰
۰
ناهید
-
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
چرا مرزهای شرقی كشور به حال خود رها شده اند تا اینچنین افرادی از افغانستان وارد ایران شوند ؟ مگر قرار نبود مرزهای شرقی كشور كاملا مسدود شوند ؟ پس چی شد ؟
واقعا مسئولین كشور باید از شنیدن اینگونه اخبار و اینكه به وظایفشان دراینگونه موارد درست عمل نمیكنند از خجالت آب شوند ...
افغانیها باید هرچه زودتر به افغانستان برگردانده بشن ، ما برای رفتن به یك كشور دیگر باید هزارگونه عوارض و مالیات و سوء سابقه و سوءپیشینه و دهها مورد دیگرمان چك شود آنوقت فلان افغانی از كابل دو روزه راه نیفتاده در تهران مشغول بكار است با وجود اینهمه فقر و بیكاری !!!
بعد از قتل و جنایت و هرگونه خلاف دیگر هم به افغانستان میگریزد و دیگر قابل پیگرد نیست !!!
مسئولین یكبار برای همیشه تكلیف ملت ایران را با افغانیها و همه متجاوزان مرزی روشن كنند
۰
۰
داریوش
-
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
تمام اعتبارات مرزی كه برای انسداد مرزهای شرقی كشور هزینه شد , اختلاس شد . مملكت شده پر از اتباع افغانی با كلی جنایات , قاچاق مواد مخدر , سرقت كه توی این سالها انجام دادند در صورتیكه كشورهای اروپایی و آمریكایی روی مهاجرت اتباع افغانی به كشورشان بسیار حساس هستند و سخت گیری میكنند .
ناهید
-
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
اگر این جنایت از سوی یك تبعه بیگانه در هر كشور خارجیی رخ میداد مسئولین بلافاصله عذرخواهی میكردند و استعفا میدادند اما مسئولین ما 0000
۰
۰
میرافغان
-
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
غیرت این مردافغان رامی ستاییم شاید اگه اون ایرونی بود به روی متجاوززنش می خندید ودیوث تمام معنابود
۰
۰
كابلی
-
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
غیرت افغانی را می ستایی ؟ پس خرید و فروش و معامله زنان و دختران افغانی به كشورهای عربی و اروپایی غیرت است , فرهنگ بچه بازی هم غیرت است پسران زیبا رو در افغانستان را با لباسهای زنانه در جمع به رقص میاورید و بعد به آنها تجاوز میشود هم غیرت است .
پس غیرت افغان را هم فهمیدیم
رسول
-
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۰
آیا اینكه در دنیا تبدیل به كنیز فلیپینی شناخته شده اید غیرت افغانی است ؟
زینب
-
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
برادرمیرافغان به چه حقی به مردان ایرانی توهین میكنی . اون آقای افغان كه خانم ایرانی روبه قتل رسونده اگر حرفش درمورد اون خانم راست بوده باشه طبق گفته خودش به اون خانم گفته اگرمیخوای به این كارات ادامه بدی بگوتامن برم پس به خاطررابطه همسرش روبه قتل نرسونده اون خانم بهش فحش داده حرف زشت زده توهین كرده آقای افغانی عصبانی شده وباهاش درگیرشده به قتلش رسونده كه اگراون خانم سكوت میكرد آقای افغانی هرگز ایشون روبه قتل نمی رسوند. لطفاازغیرت حرف نزن برادر غیرت مال جوون سیزده ساله ماست كه نارنجك به كمرش می بنده خودشو زیرتانك میندازه برای دفاع ازناموسش ازمیهنش نه شماكه ناموس وكشورتونو رهاكردید وفراركردید البته احترام میذارم به برادران افغان باغیرت كه كم هم نیستن
۰
۰
كارشناس سلامت
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
با عرض سلام و ادب.خواهش میكنم در مسایل جنایی و حساس این چنینی رعایت اعتدال و انصاف را نگه دارید و با توهین و پرخاش یا فرافكنی در مورد یك شخص یا یك ملیت خاص سخن نگویید.ایرانی و عرب و افغان و خارجی همه در كشور باید تابع قانون و نظم باشند.انسانیت بالاتر از ملیت یا غیرت است.كاشان
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها