jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۸۱۸۱۸۶ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

روزهای اول زندگی مشترک برای من یادآور خاطرات تلخی است. آن روزها با هزاران امید به خواستگارم که از آشنایان دور بود جواب مثبت دادم و در رویای یک زندگی شیرین برای مراسم نامزدی و عقد و عروسی خود را آماده می‌کردم، اما شرایط آن‌گونه که من و همسرم تصور می‌کردیم پیش نرفت و برپایی مراسمی چون خرید عروسی و گرفتن فلان تالار و سفارش فلان و بهمان غذا موجب تکدر خاطر ما و خانواده‌هایمان شد. هر‌کس سلیقه‌ای داشت و همه می‌خواستند حرف خودشان به کرسی بنشیند.

مادر من می‌گفت باید مراسم را در تالار پذیرایی نزدیک خانه‌مان برگزار کنیم و مادر‌شوهرم اصرار داشت باید در مکانی دور‌تر و ارزان‌تر از مهمانان پذیرایی کنیم. پدرم می‌خواست همه دوستان و آشنایانش را برای عروسی دخترش دعوت کند، اما پدر همسرم نظری دیگر داشت. یکی می‌گفت: سه نوع غذا سفارش دهیم دیگری می‌گفت پذیرایی بدون چندین نوع دسر نمی‌شود و خلاصه همین اختلاف نظرهای بیهوده موجب شد بهترین و شیرین‌ترین روزهای زندگی ما تلخ و غیرقابل تحمل شود.

کار به اینجا ولی ختم نشد، همین اختلاف سلیقه‌ها به کدورت‌ها و کینه‌های عمیق میان دو خانواده تبدیل شد و پس از برپایی مراسم هیچ‌کدام حاضر نبودند دیگر با یکدیگر رفت و آمدی داشته باشند و در یک جمع کنار هم حضور یابند.

هر گاه خانواده من به خانه‌ام می‌آمدند باید مراقب می‌بودم خانواده همسرم پیدایشان نشود ومتوجه حضور آنها نشوند و بر عکس. خلاصه آن‌که زندگی برای من و همسرم از همان روزهای اول زندگی مشترک خیلی سخت می‌گذشت تا این‌که روزی با هم صحبت کردیم و تصمیم بزرگی گرفتیم. هر دو با خانواده‌هایمان حرف زدیم و از آنها خواستیم اگر ما و زندگی ما را دوست دارند باید بنشینند و اختلافات‌شان را حل کنند وگرنه قید هر دوی ما را بزنند.

این تصمیم ابتدا واکنش‌های خوبی نداشت و ظاهرا همه از ما دلخور شدند، ولی وقتی ما را در انجام آن تصمیم استوار دیدند به ما پیشنهاد دادند جشنی کوچک بگیریم و هر دو خانواده در کنار هم حضور داشته باشند و همه کینه‌ها را از دل بیرون کنند.

همین‌طور هم شد، پیش از آن‌که کینه‌ها عمیق و غیرقابل ترمیم شود، همه در شبی شاد مهمان ما شدند و با یک روبوسی و عذرخواهی همه دلخوری‌ها را از دل بیرون ریختند.

هر چند آن شب من و همسرم خیلی استرس کشیدیم ولی نتیجه آن ـ که شادی هر دو خانواده بود ـ به آن می‌ارزید. ضمن آن‌که بعد از آن زندگی خودمان نیز شیرین‌تر و آرام‌تر شد. اگر میان خانواده‌های شما هم اختلافاتی هست، این‌ را تجربه کنید و مطمئن باشید با مهربانی و کمی گذشت می‌توان زندگی شیرینی را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.

ماهرخ پیوندی، 29 ساله
خواننده چاردیواری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر