jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۹۹۱۲۴ ۰۲ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۲

تعیین شکل ظاهری و حتی جنس سطل زباله به سلیقه شما و دکوراسیون آشپزخانه، اتاق‌ها یا حتی سرویس بهداشتی منزلتان بستگی دارد؛ اما دانستن چند نکته به شما برای انتخاب سطل زباله زیبا‌تر و کاربردی‌تر، کمک زیادی خواهد کرد.

پیف پیف پیف! این سطل عجب بوی بدی می‌دهد!

جام جم سرا: بهتر است برای محیط‌های مرطوب مانند حمام و دستشویی از سطل‌هایی با بدنه استیل استفاده نکنید. این سطل‌ها در اثر کوچک‌ترین تماسی با قطره‌های آب یا حتی بخار آب، لک می‌شوند و ظاهر نامناسبی پیدا می‌کنند.

سطل‌های پلاستیکی یا سرامیکی برای سرویس‌های بهداشتی مناسب‌ترند؛ برای آشپزخانه می‌توان از انواع سطل‌ها استفاده کرد اما برای اتاق‌ها بهتر است سطل‌های چوبی را که نمای زیباتری دارند انتخاب کنید.

سطل زباله باید حتما دارای مخزن باشد. یعنی مخزنی داخل بدنه اصلی سطل قرار بگیرد که شما نایلون زباله‌ها را داخل آن بگذارید. بهتر است برای حفظ پاکیزگی و نظافت مخزن داخلی سطل، همیشه یک نایلون زباله بزرگ داخل آن بگذارید و کف نایلون را با یکی، دو عدد روزنامه باطله بپوشانید.

رهایی از بوی نامطبوع سطل زباله

به گزارش جام جم سرا، همان طور که می‌دانید، سطل زباله از منابع آلوده در آشپزخانه است که در صورت تخلیه نشدن به موقع آن و تفکیک نامناسب پسماندهای غذایی، محل رشد میکروب‌ها و سرایت بیماری‌ها می‌شود. از آنجا که میکروب‌ها به سرعت رشد می‌کنند و باعث ایجاد بوی بدی در سطل می‌شوند، باید سطل را حتی اگر پر نشده، در فواصل زمانی کوتاه خالی کرد. به خصوص اگر سطل حاوی موادی مانند گوشت خام، موادغذایی فاسد و... باشد، این نکته اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

پس از خالی کردن سطل باید همه قسمت‌های آن را با استفاده از اسفنج کف آلود، تمیز کرد. سپس اسفنج و سطل زباله را کاملاً شست و شو داد و خشک کرد. خشک شدن قسمت درونی سطل، بسیار مهم است زیرا در صورت مرطوب بودن محیط، رشد باکتری‌ها افزایش می‌یابد.

در صورتی که سطل زباله بیش از حد کثیف است، باید آن را با محلول ترکیبی آب و وایتکس پر کرد و پس از حدود ۲۰ دقیقه آن را شست وشو داد. پس از خالی کردن محلول آب و وایتکس باید سطل زباله و همچنین اسفنج نیز ضدعفونی شود تا میکروبی باقی نماند.(خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر