جام جم آنلاین - آرشیو

jamejamonline
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

سارا شقاقی، روان‌شناس در این باره می‌گوید: معمولا در بیشتر زندگی‌های مشتركی كه به جدایی یا طلاق عاطفی منجر می‌شود، انتخاب نادرست و عدم آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی را ایفا می‌كند.

فریب کلاهبرداران را نخورید

فریب کلاهبرداران را نخورید

با وجود هشدارها و اطلاع رسانی‌های متعدد رسانه‌ها، پلیس آگاهی و پلیس فتا، اما همچنان شاهد فریب خوردن برخی مردم توسط کلاهبرداران تلفنی هستیم.

ریشه در فقر مادی و فرهنگی

ریشه در فقر مادی و فرهنگی

در طی این سال‌ها، پرونده‌های متعددی داشتم كه در آن یا زن به تنهایی اقدام به قتل همسر خود كرده یا با مشاركت فرد دیگری، همسرش را به قتل رسانده بود. مهم‌ترین دلایلی كه باعث خیانت زن به مرد می‌شود، ناشی از فقر فرهنگی و مادی است.

دلایل خیانت زنان

دلایل خیانت زنان

معمولا زنان با نیازهای احساسی و ایده‌آلی كه در ذهن تصور می‌كنند، با یك مرد ازدواج می‌كنند. اما زمانی كه وارد زندگی مشترك می‌شوند و نیازهای احساسی‌شان تامین نمی‌شود، در مواردی این ناكامی‌ها می‌تواند به خیانت منجر شود. علت دوم را می‌توان در خیانت مردان جست‌وجو كرد. یعنی وقتی زن می‌بیند شوهرش به او خیانت كرده و رقیب پیدا كرده است، با برقراری رابطه با مرد دیگر، از همسرش انتقام می‌گیرد.

مردم اخطارهای سیل را جدی بگیرند

مردم اخطارهای سیل را جدی بگیرند

هر ساله در کشورمان شاهد وقوع سیل و سیلاب و حوادث ناشی از آن هستیم که می‌طلبد همان‌طور که نیروهای امدادی اقدامات لازم را در مقابله و پیشگیری از این‌گونه حوادث طبیعی انجام می‌دهند مردم نیز همکاری‌های لازم را با نیروهای امدادی داشته باشند تا شاهد کاهش میزان تلفات و خسارت ناشی از بروز حادثه سیل و سیلاب باشیم.

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر