بازار - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamonline
عمومی
میثم شکری ساز صاحب بزرگترین مرکز آموزش مجازی در ایران

میثم شکری ساز صاحب بزرگترین مرکز آموزش مجازی در ایران

کارآفرینی از آن دسته واژه هایی است که از ورود آن به واژه های روزمره سال های زیادی نمی گذرد. شاید اگر از یک نفر پرسیده شود که کارآفرینی چیست و دقیقا به چه کسی کارآفرین گفته می شود تعداد زیادی از افراد نتوانند معنی دقیق آن را توضیح دهند.

معرفی کاریابی مجازی ایران استخدام

معرفی کاریابی مجازی ایران استخدام

دقیقا به همان میزان که داشتن یک شغل خوب برای جویندگان کار مهم است، داشتن یک کارمند و همکار خوب نیز برای کارفرمایان و صاحبان کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع کارجویان و کارفرمایان به یکدیگر وابسطه و رفع کننده نیازهای هم میباشند.

سوختن تلفن بیسیم پاناسونیک

سوختن تلفن بیسیم پاناسونیک

یک وسیله الکترونیکی چه زمانی می‌سوزد ؟ اجازه بدهید این سوال را به شکل بهتری مطرح کنیم : شما چه زمانی به این نتیجه می‌رسید که یک وسیله سوخته است؟ طبعا اولین جوابی که می‌دهید این خواهد بود که : هنگامی که از کار افتاده و دیگر روشن نشود. البته این پاسخ بسیار کلی است؛ اما تا حدود زیادی درست است.

بعد از کرونا به چه شهرهایی سفر کنیم؟

بعد از کرونا به چه شهرهایی سفر کنیم؟

این روزها همه نام ویروس کرونا را شنیده‌اید و کم‌وبیش با آن آشنایی دارید. کرونا، ویروس ناشناخته‌ای که روزهای آخر سال 2019 پیدا شد و خیلی زود کل دنیا را درگیر خود کرد. اولین راهکار برای مقابل با این ویروس همه‌گیر، قرنطینه بود که از همان ابتدا برای سفرهای خارجی اجرا شد و پس از آن حتی سفرهای داخلی را نیز لغو کرد.

مبل چستر چیست؟

مبل چستر چیست؟

با توجه به اینکه امروزه، مدل‌های مختلف از مبل در بازار عرضه می‌شود و بیشترین آمار فروش را دارند، نام مبل چستر به چشم می‌خورد و طرفداران زیادی را پیدا کرده است؛ ملاک بسیاری از افراد در انتخاب یک مبل، زیبایی و ظاهر آن است و در این مواقع کمتر به‌راحتی مبل دقت می‌شود و یا حتی برعکس، بسیاری از مبل‌های راحتی وجود دارند که ظاهری زیبا ندارند؛ اما افرادی که از این مدل مبل استفاده می‌کنند، معتقدند این مبل علاوه بر زیبایی و راحتی که دارد، باعث جلوه‌ای جدید و جذاب به محیط خانه می‌شود.

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر