jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۰۰۵۶۷   ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۱:۰۳

کمپانی گوگل امسال تولد 10 سالگی سرویسی را جشن می گیرد که به انسان ها در درک آن چه که می خوانند و یا حتی می بینند، بسیار کمک کرده است. سرویس مترجم آنلاینی تحت عنوان Google Translate که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کاربران فضای مجازی در سراسر جهان قرار گرفته و این محبوبیت، کمپانی گوگل را بر این داشت تا این سرویس را توسعه دهد و اپلیکیشن های موبایلی آن را نیز برای علاقه‌مندان عرضه کند.

مترجم گوگل 10 ساله شد

به گزارش جام جم کلیک ، هدف از راه اندازی این سرویس، برداشتن سدها و دیوارهایی بود که مانع از ارتباط میان انسان ها می شد و این جا بود که مترجم گوگل توانست با فراهم کردن بستر لازم برای ترجمه متون از زبان های مختلف دنیا، در درک هر چه بهتر آن چه که در دنیا می گذرد، کمک شایانی کرده باشد.

محبوبیت این دستاورد مهندسان گوگل در میان کاربران به گونه ایست که گفته می شود روزانه چیزی حدود 100 میلیارد کلمه توسط این سرویس ترجمه می شود. اگر به 10 سال پیش برگردیم یعنی زمانی که گوگل از این سرویس رونمایی کرد، تنها امکان ترجمه به 2 زبان زنده دنیا وجود داشت که اکنون با توجه به پیشرفت های اخیر این شرکت، مترجم گوگل از 103 زبان دنیا پشتیبانی می کند.

همچنین گوگل عنوان می کند که در آن روزها، تعداد کاربران این سرویس تنها به چند صد نفر می رسیدند و اکنون این رقم به 500 میلیون کاربر رسیده است.

ناگفته نماند که این سرویس علاوه بر ترجمه متون درج شده، از قابلیت ترجمه تصویری نیز برخوردار است به طوری که کاربران می توانند با قرار دادن دوربین گوشی خود بر روی متن مربوطه، ترجمه آن را مشاهده کنند. در حال حاضر، این قابلیت از 40 زبان پشتیبانی می کند.

و در پایان، اپلیکیشن ویژه این سرویس نیز قادر است ترجمه ها را ذخیره و آن ها را برای مرور و مشاهده در روزهای بعد نگهداری کند.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر