jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۳۲۹   ۲۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

اجساد مادر و نوزادی که در آتش‌سوزی چادر عشایر جان باخته بودند، با دستور قضایی تحویل خانواده‌شان شد.

به گزارش جام‌جم،25 اسفند سال گذشته امدادگران اورژانس شهرستان پلدختر استان لرستان از ماجرای آتش‌سوزی و مصدومیت مادر و دختر عشایری مطلع شدند. امدادگران با حضور در سیاه چادری که این خانواده در حومه شهر بنا کرده بودند، همراه آتش‌نشانان و پدر خانواده عملیات نجات را آغاز کردند. در جریان این عملیات، شعله‌های آتش خاموش شد، اما زن 36 ساله‌ای به نام طلا و دختر 13 ماهه‌اش به نام اکرم دچار سوختگی شدند. امدادگران آنها را به بیمارستان پلدختر و سپس به بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد منتقل کردند. مادر و دختر سپس برای نجات از مرگ به بیمارستان سوانح سوختگی تهران منتقل شدند. سرانجام بیست و سوم فروردین امسال دختر 13 ماهه و سه روز بعد از آن مادر جوانش به دلیل سوختگی تسلیم مرگ شدند.

روز شنبه برادر طلا با حضور در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران با ارائه مدارک هویتی، خواستار تحویل گرفتن اجساد خواهرش و دختر وی شد. این مرد به قاضی سعید احمد بیگی گفت: خواهرم و خانواده‌اش از عشایر بودند. چند ماه از سال را در همدان و بقیه ماه‌ها را در استان لرستان سر می‌کردند. شب حادثه به دلیل شدت وزش باد، شعله‌های آتشی که اطراف چادر بود، به چادر سرایت کرد و این حادثه تلخ رقم خورد.

در این مرحله بازپرس پرونده دستور قضایی لازم را صادر کرد تا اجساد برای خاکسپاری تحویل خانواده‌هایشان شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر