jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۸۱۴۴   ۳۰ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۶

مدیر کل دفتر پایانه‌های مرزی سازمان راهداری:

افزایش بلیت سفر در اربعین تا دو برابر مجاز است

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری اعلام کرد: با توجه به شرایط خاصی که در ایام اربعین برای جابه‌جایی مسافران وجود دارد به راننده‌ها اجازه داده شده است نرخ‌ها را تا حداکثر دو برابر افزایش دهند.

افزایش بلیت سفر در اربعین تا دو برابر مجاز است

به گزارش جام جم آنلاین، محمدجواد عطرچیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به این‌که در روزهای قبل از اربعین تمام بار مسافرت‌ها به سمت مرزهای خروجی کشور بوده و در ایام پس از این مراسم نیز تمام مردم قصد بازگشت از مرزهای خارجی به داخل کشور را دارند، عملا ناوگان در هر نقطه باید به شکل یک سر خالی حرکت کند، یعنی در مسیر رفت ظرفیت‌ها کاملا فروش رفته، اما احتمالا در مسیر بازگشت مسافر چندانی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان این‌که اگر از رانندگان در این مسیر حمایت نشود استقبال چندانی از سوی آنها برای جابه‌جایی مسافران به وجود نخواهد آمد، تاکید کرد: با توجه به این‌که ناوگان اتوبوسرانی ایران از سوی بخش خصوصی اداره می‌شود، قطعا باید این افراد از نظر حداقل درآمد مطمئن باشد. از این‌رو سازمان راهداری این مجوز را صادر کرده تا برای رفت‌وآمد در این مسیر نرخ بلیت حداکثر تا دو برابر قیمت عادی افزایش پیدا کند با توجه به حجم بالای ترافیک در این مسیر احتمال این وجود دارد که یک مسافت 15 ساعته به بیش از 24 ساعت افزایش پیدا کند، از این‌رو باید شرایط برای راننده‌ها فراهم شود.

مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری ادامه داد: از این رو در صورتی که برای مثال هزینه سفر از تهران به مناطق مرزی مهران 45 هزار تومان در زمان عادی بوده در این ایام می‌تواند به حداکثر 90 هزار تومان افزایش پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این افزایش نرخ تا چه میزان انتظار وجود بازار سیاه بلیت کاهش پیدا می‌کند نیز اظهار کرد: با توجه به این‌که سازمان راهداری در کنار سازمان تعزیرات حکومتی تلاش می‌کند به شکل جزیی وضعیت اجرای قوانین موجود را پیگیری کند، قطعا امکان ایجاد بازارسیاه به شدت پایین می‌آید.

عطرچیان خاطر نشان کرد: البته در صورتی که تخلف‌ها رصد شده و گزارش‌های دقیقی از آن ارائه شود ما با آن برخورد خواهیم کرد تا شرایط برای عبور عادی مسافران فراهم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر