jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۷۸۴ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

سردبیر مجله «شارلی ابدو» می‌گوید دیگر کاریکاتور پیامبر اسلام را نخواهد کشید. به گزارش واشنگتن‌پست، لورن سوریساو، ویراستار اصلی و ناشر مجله فکاهی و ضداسلامی شارلی ابدو ـ که با انتشار کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام(ص) بشدت مورد انتقاد قرار گرفته بود ـ می‌گوید: این مجله دیگر کاریکاتور پیامبر اسلام را که موجب بدنامی این مجله در سراسر دنیا شد، رسم نخواهد کرد.

سوریساو ـ که با اسم مستعار ریس (Riss) در مجله فعالیت می‌کند در مصاحبه‌ای که با مجله آلمانی اشترن (Stern) داشت، اعلام کرد: شارلی ابدو خیلی هم به انتقاد از اسلام علاقه ندارد. مسائلی که به‌خاطر آن اسلام را سرزنش می‌کنیم در دیگر ادیان هم یافت می‌شود.

در 7 ژوئن، دو شبه‌نظامی با حمله به دفتر شارلی ابدو در پاریس ۱۲ نفر از نویسندگان از جمله بعضی کاریکاتوریست‌ها و ویراستار‌های اصلی مجله را کشتند. شاخه گروه تروریستی القاعده در یمن مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفت. بعد از آن حادثه تعدادی از مردم جهان در حمایت از آزادی بیان با شعار «من شارلی هستم» به حمایت از این مجله پرداختند. در صفحه اصلی مجله‌ای که پس از حمله به دفتر شارلی ابدو چاپ شد تصویر پیامبر اسلام در حال گریه کردن کشیده و در زیر آن عبارت «همه چیز بخشیده می‌شود» نوشته شده بود. هشت میلیون نسخه از این نشریه به فروش رفت. طراح این صفحه رنالد لوز که با اسم مستعار لوز طراحی می‌کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کاریکاتور پیامبر اسلام را بکشم.

سوریساو که ۴۰ درصد از سهام شارلی ابدو را در اختیار دارد، اکنون مورد انتقاد قرار گرفته است که بعد از فروش فوق‌العاده مجله و حمایت‌های مردمی بعد از این حادثه توانسته است پول خوبی به جیب بزند. در ماه می، سوریساو در مصاحبه‌ای که با گاردین داشت، گفت: تنها مسأله مهم این است که ما تلاش کنیم مجله هر هفته چاپ شود و این راه باید ادامه پیدا کند. سوریساو با تظاهر به مردن از حادثه ماه ژانویه جان سالم به در برد.

شارلی ابدو به معنای هفته‌نامه شارلی، یک مجله فکاهی چپگرای فرانسوی است که چهارشنبه‌ها منتشر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر