Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۷۲۴۹۰۱ ۱۴ مهر ۱۳۹۳  |  ۱۷:۰۲

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر:

تهران از وجود معتادان پاک می شود

۱

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت:هفته گذشته با وزیر کشور، شهردار و دادستان جلسه‌ای داشتیم که تصمیمات خوبی اتخاذ شد و انشاءالله برای پاک کردن پایتخت این تصمیمات اجرایی شود تا شاهد تردد و فعالیت معتادان در شهر نباشیم.

تهران از وجود معتادان پاک می شود

سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: یکی از حوزه‌های فعال در امر مبارزه با مواد مخدر پلیس است، اما در بحث نگهداری، جمع‌آوری معتادان و سالم‌سازی آنها دستگاه‌های دیگر نیز مسئولیت دارند.

وی گفت: پلیس چون از قوه قهریه برخوردار است و هم دسترسی به محلات دارد با سایر دستگاه‌ها همفکری می‌کند و وزارت بهداشت، شهرداری، قوه قضائیه، آموزش و پرورش و نهادهای دیگر باید در امر پیشگیری، مقابله، درمان و آگاه‌سازی مردم قدم بردارند.

سردار مؤیدی ادامه داد: بیش از 10 هزار معتاد جمع‌آوری کردیم و به مراکز درمانی سپردیم، اما خروجی و کارکرد برجسته‌ای احساس نشد.

وی گفت: در ۶ ماهه گذشته بیش از ۲۵ هزار خرده‌فروش در تهران بزرگ دستگیر شدند که به علت عدم وجود زیرساخت برای نگهداری ۱۸ هزار نفر با وثیقه و جریمه آزاد شدند که این موارد اثرات فعالیت ما را عبث و بیهوده می‌سازد.

وی یکی از نگرانی‌های خود را تردد معتادان در خیابان و تردد خرده‌فروش‌ها در محلات اعلام کرد و گفت: ما در 6 ماهه گذشته 175 هزار نفر را دستگیر کرده‌ایم که 130 هزار نفر قاچاقچی و بقیه معتاد بودند، اما آنچه که بعد از مرحله دستگیری بعد از عبور از دستگاه قضا به آن نیاز داریم تا آنها را نگه دارد وجود ندارد و متأسفانه فعالیت‌مان را انجام می‌دهیم و اثرات آن عبث و بیهوده است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: ما به یک عزم ملی و گام بلند همگانی از طرف همه دستگاه‌ها برای پاکسازی مظاهر فساد نیازمندیم و خوشبختانه پلیس یک آمادگی صددرصدی دارد که در یک پروسه زمانی به این ترددهای نگران‌کننده پایان بخشد.

وی به سفر خود به روسیه اشاره کرد و گفت: در روسیه 11 میلیون معتاد وجود دارد و 9 میلیون نفر نیز اعتیاد را تجربه کرده‌اند اما در خیابان‌های آنجا معتاد نمی‌بینید، ولی ما یک میلیون و 250 هزار معتاد داریم و در پایتخت آنها را مشاهده می‌کنیم.

سردار مؤیدی به افزایش 30 درصدی عملیات‌ها و تشکیل پرونده‌ها اشاره داشت و گفت: تمساح خلیج و سلطان شرق کشور از جمله سوژه‌هایی بود که دستگیری‌شان کاهش چشمگیری در پخش مواد مخدر داشت. ( فارس )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
لیلی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
سلام من یه كارمندم صبح ها كه میام بیروون وحشت میكنم چون وقتی منتظر سرویس شركت هستم حتی كسایی كه به راحتی جنس میفروشن و جابه جا میكنند رو میبینم چه برسه به معتادان كه قیافه هاشون ضایعست. تورو خدا فكری به حال این پخش كننده های مواد بكنیدیا چند وقت پیش رفتم تیراژه كفش بخرم دیدیم پسره فروشنده داره عوض كفش جنس میفروشه. فكری به حال نوجوانانمون بكنید.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر