jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۶۸۵۲۱۵   ۲۸ خرداد ۱۳۹۳  |  ۰۳:۳۰

روزنامه خوب و دوست‌داشتنی جام‌جم همان طور که همه می‌دانیم نماد خبری سازمان صدا و سیماست.

زنده‌باد جام‌جم

سازمانی که به نوعی می‌توان گفت همه برنامه‌هایش ردی و رنگی از موسیقی دارد و این هنر چاشنی همه برنامه‌هایش است. طبعا ما همان انتظاراتی را که در عرصه موسیقی از صدا و سیما داریم، از روزنامه جام‌جم هم خواهیم داشت. همان طور که از صدا و سیما توقع داریم در عرصه موسیقی راهگشا و فرهنگساز باشد، از جام‌جم هم توقع داریم در این عرصه اثرگذار باشد.

طبعا در این مدت گفت‌وگوهای خوبی در روزنامه جام‌جم منتشر شده است و به نظر من این گفت و گوها در معرفی هنرمند به مردم و برقراری ارتباط میان او و جامعه نقش بسزایی دارد؛ زیرا یک گفت‌وگوی خواندنی می‌تواند مردم را به آثار یک هنرمند هم نزدیک کرده و تمایل به دنبال کردن موسیقی را هم در او ایجاد کند. جام‌جم از این نظر موفق بوده و جا دارد از مسئولان این بخش تشکر کنم. همچنین به دلیل حضور مستمر صفحه موسیقی در روزنامه جام‌جم از مسئولان این روزنامه تشکر می‌کنم؛ زیرا برخی رسانه‌ها هنوز هم این هنر والا را به رسمیت نمی‌شناسند و صفحه‌ای به آن اختصاص نمی‌دهند. از این نظر می‌شود گفت زنده‌باد جام‌جم!

اما آنچه امروز در همه رسانه‌ها در بخش موسیقی کمرنگ شده معرفی هنرمندان گذشته و ارائه کارنامه فعالیت‌های آنهاست. سنت حسنه بیوگرافی‌نویسی در مطبوعات این روزها کمرنگ شده و برخی فکر می‌کنند چون با یک جستجوی ساده در فضای مجازی می‌توان به این اطلاعات دست پیدا کرد، بهتر است درباره‌اش چیزی نوشته نشود. من مخالف این نظر هستم و فکر می‌کنم ما باید فعالیت‌های هنرمندان خوبی را که مدت زیادی از فعالیتشان می‌گذرد و برخی از آنها دیگر در میان ما هم نیستند و درگذشته‌اند را در لابه‌لای صفحات مطبوعات یادآوری کنیم.بحث معرفی موسیقیدان‌های ما از دیرباز تا کنون نکته بسیار مهمی است که مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفته و امیدوارم روزنامه جام‌جم این سنت را زنده کند تا به این بهانه مردم نام‌هایی را که حالا خیلی کمتر می‌شنوند دوباره در ذهنشان تداعی شود و گهگاه سری هم به آثار آنها بزنند.

شاهین فرهت / آهنگساز و مدرس دانشگاه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

لزوم حمایت از صدای فطرت

لزوم حمایت از صدای فطرت

در بهمن 1377، درسالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه معصومه (سلام ا... علیها) و در جوار حوزه علمیه پرافتخار شهر مقدس قم، شبکه رادیویی معارف با مأموریت ترویج و تبلیغ رسانه‌ای نظام جامع علمی و عملی اسلام در تمام عرصه‌ های زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی پا به عرصه دنیای رسانه گذاشت تا با توکل به خدای متعال و توسل به ارواح پاک پیشوایان معصوم (علیهم‌السلام) و تکیه بر پشتیبانی علمی حوزه‌های علمیه و قدرت مدیریتی، هنری و تجهیزاتی سازمان صداوسیما به عنوان طلایه‌دار رسانه انقلابی، مصداق آشکار فرمایش حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) باشد که فرمودند: «فیفیض العلم منه الی سایر البلاد» و اکنون در سالروز تاسیس شبکه رادیویی معارف هستیم که رهبر معظم انقلاب آن را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر