jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۱۷۸۲۷   ۳۰ آبان ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۰

دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی آرایشی ایران، پیامد ممنوعیت واردات لوازم بهداشتی و آرایشی را وفور کالای قاچاق در بازار مصرفی کشور دانست و گفت: مصرف این قبیل محصولات قاچاق، سلامت مردم را به‌خطر می‌اندازد.

حمید مقیمی در گفت‌وگو با مهر افزود: متاسفانه از یک ماه قبل هجمه‌ای بر علیه واردکنندگان محصولات بهداشتی و آرایشی در کشور شروع شده است که عواقب ناگواری به دنبال دارد.

وی با اشاره به قرار گرفتن لوازم بهداشتی و آرایشی در فهرست 77 قلم کالای ممنوعه وارداتی به کشور، گفت: تا امروز حتی یک دلار ارز مرجع بابت واردات این قبیل محصولات دریافت نکرده‌ایم و بهترین منبع برای استناد ادعای بنده، بانک مرکزی است. مقیمی ادامه داد: دوستانی که ادعا می‌کنند برای واردات لوازم بهداشتی و آرایشی، ارز مرجع تخصیص یافته است، بروند و بررسی کنند. چنانچه ثابت شد این طور بوده است، ما حاضریم همه آنها را به صندوق دولت برگردانیم.

دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی آرایشی ایران با عنوان این مطلب که در بهترین شرایط 30 درصد محصولات بهداشتی و آرایشی تولید داخل است، افزود: 70درصد نیاز بازار مصرفی کشور از محل واردات تامین می‌شود. این در صورتی است که با ممنوعیت واردات این فرآورده‌ها، کالای قاچاق این محصول در بازار ایران عرض اندام می‌کند. وی با اشاره به استفاده از لوازم بهداشتی و آرایشی به عنوان یک کالای ضروری برای سلامت مردم، گفت: متاسفانه واقعیت این است که تعریفی از کالای لوکس و ضروری ندارند در حالی که بیشتر محصولات بهداشتی و آرایشی، در سبد مصرفی مردم قرار دارد و باید آنها را تهیه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر